B450M-A BIOS güncellemesi yapılmıyor

TokSyn

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
BIOS'u açtım orada sıkıntı yok, Technopat kanalından hangi dosyayı flaşa atacağımıda gördüm ve yaptım, USB Flash'ı biçimlendirdim onda da sorun yok. Tek sorun BIOS'a girdikten sonra M-Flash'a giriyorum, bana soruyor flash Mod'a girmek istediğine emin misin diye, bende onaylıyorum, PC yeniden başlıyor otomatik, "entering flash mode" diyor, sonra bir ekran geliyor hop PC gidiyor kapanıyor ve yeniden başlıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. EDİT: Anakart modelim B450M-A PRO Max
Güncelleme dosyasını buradan indirdim Destek: B450M-A PRO MAX | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Türkiye

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS sürümünü neden güncellemek istiyorsunuz? Bazı arkadaşlarımız her şey güncel olsun ama tıkır tıkır çalışan bir sistemin BIOS'unu güncelleme riskini almayın derler mesela. Ben de katılıyorum onlara. Her şey güncel fakat BIOS güncellemesi işlemci değiştireceğim zaman yaparım sadece diye düşünüyorum.

BIOS sürümünü neden güncellemek istiyorsunuz? Bazı arkadaşlarımız her şey güncel olsun ama tıkır tıkır çalışan bir sistemin BIOS'unu güncelleme riskini almayın derler mesela. Ben de katılıyorum onlara. Her şey güncel fakat BIOS güncellemesi işlemci değiştireceğim zaman yaparım sadece diye düşünüyorum.
Çünkü güncellemek istememin sebebi şu, ben bilgisayarımı yeni topladım OEM sistem aldım. Yeni almama rağmen oyun oynarken bir anda mavi ekran veriyor, sebebinin BIOS olduğunu düşünüyorum, güncellemeyi yapıcam ondan sonra düzelmesse kasayı garantiye göndericem.
BIOS'u sıfırlayın, güncelleme işlemini öyle yapın. Sıfırlamak için fisi sokun ve BIOS pilini çıkarın 5 dk bekleyin.
Sağol deneyeceğim.
BIOS'u sıfırlayın, güncelleme işlemini öyle yapın. Sıfırlamak için fisi sokun ve BIOS pilini çıkarın 5 dk bekleyin.
Aradan uzun bir süre geçti, daha yeni denedim dediğiniz şeyi, fakat aynı hatayı alıyorum, "flash mode" girerken bana "auto reboot" falan yapılacak diyor. Acaba ayarlarımı değiştirmem gerekiyor? Boot ayarlarını değiştirsem, kurcalasam zarar gelirmi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı