Çözüldü B450M-A Pro Max USB'deki BIOS dosyasını okumuyor

• Konuyu başlatan Rouly
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 421
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rouly

Decipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar, bu sorun aklıma takıldı ve çözümünü bulamazsan yakında geçecek gibime gelmiyor.

Bugün B450M-A Pro Max anakarta BIOS güncellemesi yapmayı denedim ama olmadı. İşlemcisi Ryzen 3 2200G idi ve bazı forumlarda benimle aynı sorunu yaşayan insanlar gördüm (çözümler yazılmamıştı sadece bazıları teknik servise gitti ama benim gönderme şansım yok). Bende 8 GB USB vardı, MSI'nin kendi sitesinden 7B86vMJ sürümlü BIOS'u indirdim ve USB belleğin içine attım. Ne FAT32, ne NTFS, ne exFAT hangisini denediysem de bir türlü BIOS'u güncelleyemedim (başka sürümler de denedim). USB'nin içindeki BIOS dosyasını görmüyor bilgisayar ve cidden her şeyi eksiksiz yapmıştım. Halledemediğim için kasayı bir bilgisayarcıya götürdüm ve halletmesini istedim, birkaç saat sonra bana fotoğraf attı ve BIOS'un güncellendiğini söyledi. Mutlu olmak yerine şahsen üzüldüm çünkü bende her şeyi düzgün yapmama rağmen nasıl olmadı da adam 2 saat içinde BIOS'u güncelledi anlamadım. Bende mi sorun var diye gittim diğer Prime B450M K II anakartımda denedim ve BIOS'u sıkıntısız bir şekilde güncelledim. Acaba B450M-A Pro Max anakartında neyi yanlış yapmış olabilirim? Resmen gözüme uyku girmedi bugün başarısızlığım yüzünden. Bilgisi olan bir kişi yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleme:
Dediğim gibi karıştırmışsınız, bıraktığım linkten 7C52v3J bunu indireceksiniz.
Biosu tekrar güncellemeyeceğim ama yarın bu sürümü indirip kontrol edeceğim. Eğer 1 harf yanlışından dolayı güncellemeye 300 TL verdiğim öğrenilir ise çok kötü olurdu :D

Bir harf işleri karıştırabiliyor, farklı anakart sonuçta, BIOS'ları tutmaz.
Yardımcı olduğun için saol hocam. Resmen sinir krizi geçirecek seviyeye gelmiştim nerede hata yaptığımı ararken ama meğer gözümün tam önündeymiş sorun. Ne utanç verici bir sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı