B450M anakart ile 3000 MHz'den 3200 MHz'e çıkılması problem olur mu?

Mitmit34

Hectopat
Daha fazla  
X2 8 GB RAM'lerim var. B450 M-K anakart 3200 MHz çıkartsam bir sorun oluşur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış Bilgilendirme
X2 8 GB RAM'lerim var. B450 M anakart 3200 MHz çıkartsam bir sorun oluşur mu?
Olur, sistemde mavi ekran hataları alırsın ama istersen dene :)
Yani aslında anakart desteği olabilir🧐 ama RAM desteklemiyorsa olmaz.😅 Uyumlu olanı zamanla bulursun ama dikkat et çok verirsen yakarsın.

Biraz şansa bağlı. Deneyip görmen gerek. XMP değerlerini değiştirmeden sadece frekansı yükselt ve Memtest ile bellek testi yap. Hatasız geçerse kullanabilirsin. Hata verirse gecikmeleri yükseltebilir veya voltaj verebilirsin.

Gecikmeleri otomatikte bıraktıysan ilk halinden daha kötü olmuştur. El ile girdiysen problem yok.

XMP'deki gecikme değerlerini girin ve frekansı 3200'e çekin. Voltaja da 1.35 girin. Ardından Memtest ile test edin. Problem olursa voltajı arttırın veya gecikmeleri düşürün.

Ben de aynı anakart ile 3200 ramler sipariş verdim ve şöyle bir video buldum yardımcı olabilir;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

asus için technopat'ın videosu olacaktı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı