B450M Anakart Tercihi

Akerfeldt

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Merhabalar.
Arkadaşlar şöyle bir sistem toplayacağım:
  • RX580 8GB VEYA RX590 8GB
  • R5 1600 B2 Revize
  • Corsair Vengeance 2x8 16 GB RAM 3000 MHz (Başka bir RAM markasıda olabilir şimdilik bunu seçtim)
  • PSU Seçmedim
  • Kasa Seçmedim
  • SSD Seçmedim
  • WD 1 TB HDD
Böyle bir sistem için bu B450M serisi anakartlar arasında hangi modeli, neden tercih etmeliyim?
Şimdiden Teşekkürler.

İlerde işlemcimi yükseltir daha güçlü ekran kartı takarım güncellikten ayrılmayayım derseniz B450 Tomawahk bildiğim en iyi vrm ve mosfet kalitesine sahip B450 anakart.

Özellikle sonu M yani Micro-ATX mı istiyorsunuz?
Bir de bütçeniz nedir?
Yok B450M sandım ismini M harfinin ne anlama geldiğinden haberim yok...
Bütçeyi zorlasak şu anda gene bi 500 TL olur Anakart için.
İlerde işlemcimi yükseltir daha güçlü ekran kartı takarım güncellikten ayrılmayayım derseniz B450 Tomawahk bildiğim en iyi vrm ve mosfet kalitesine sahip B450 anakart.
Şu anda paramın yettiği sistem bu olduğu için böyle topladım. Ama ileride gene param olursa kesinlikle ekran kartınıda yükseltirim, işlemciyide yükseltirim.
AM4 Olarak B450 haricinde başka fiyatı uygun ve özellikleri iyi olan anakartlar varmı önerebileceğiniz?

Kullanacağınız ram sayısı ( 4 veya 2 )
Kullanacağınız HDD ve SSD sayısı
Kullanacağınız kasaya kaç tane fan koyacaksınız bunlar anakart üzerinde yeterli yere sahip mi? Yani fanların hepsinin çalışması için anakartta yeterli yere sahip olması gerek.
Kasanız RGB aydınlatmalıysa eğer bunu anakart üzerinden kontrol etmek için RGB destekli olup olmadığına da bakabilirsiniz. Sanırım bunlar güzel yönlendirmeler olacaktır.

Kullanacağınız ram sayısı ( 4 veya 2 )
Kullanacağınız HDD ve SSD sayısı
Kullanacağınız kasaya kaç tane fan koyacaksınız bunlar anakart üzerinde yeterli yere sahip mi? Yani fanların hepsinin çalışması için anakartta yeterli yere sahip olması gerek.
Kasanız RGB aydınlatmalıysa eğer bunu anakart üzerinden kontrol etmek için RGB destekli olup olmadığına da bakabilirsiniz. Sanırım bunlar güzel yönlendirmeler olacaktır.
2X8 16 GB Şeklinde kullanmayı düşünüyorum. Ama ilerideki oyunlara ve yeniliklere göre belki 32 yapabilirim.
1 Adet HDD ve 1 Adet SSD şeklinde kullanacağım.
Daha kasa seçmedim, o yüzden kaç tane fan koyacağımada karar vermedim onları en son düşüneceğim.
RGB Aydınlatma şart değil performanslı olsa yeter.
Gigabyte B450M S2H en mantıklı seçim gibi duruyor.(420TL'ye bulunuyor)
RGB girişi var.
Daha kaliteli VRM ve mosfetler kullanıyor.

Kasa+PSU olarak şuna bakabilirsiniz;
Hocam sizce B450 iyi bir seçimmi? Hani şu anda B450'den daha iyi, sadece ufak fiyat farklarıyla daha iyi olan anakartlar var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı