B450M anakartta EZ Debug VGA ışığı yanıyor ve görüntü gelmiyor

baris_kawaragi

Hectopat
Daha fazla  
RAM.
Corsair Vengeance 8x2 3000MHz.
İşlemci.
Ryzen 5 2600.
Anakart.
MSI B450 Gaming Plus.

Sistemi her zamanki gibi kullanırken kapattım. Ertesi gün tekrar açarken görüntü alamadım. Anakartta VGA beyaz ışık sabit. Denediğim yöntemler ise,

• RAM slotlarını değiştirme.
  • Onboard bağlantı.
  • SSD ve HDD çıkartma.
  • Güç kablolarını değiştirme ve farklı prizde kullanma.
  • BIOS pili çıkarma ve hard BIOS reset yapma (kısa devre ile)
  • İşlemci söküp tekrar takma.
  • Harici ekran kartı bağlı iken onboard a bağlantı yapıp tekrar hariciye kablo bağlama.
Sabah kalktığımda bilgisayarı açtım görüntü ve ekipmanlara ileti gitmedi. BIOS EZ Debug ışıklarından VGA ışığı yanıyor. Mahalledeki bilgisayar tamircisini çağırdım. Anakart değişmeli dedi, ne kadar doğru bilmiyorum ama şu an MSI MPG B550 anakart alıyorum arkadaşlar. Eski anakartim çöp mu oldu anlamadım.

RAM.
Corsair Vengeance 8x2 3000MHz.
İşlemci.
Ryzen 5 2600.
Anakart.
MSI B450 Gaming Plus.

Sistemi her zamanki gibi kullanırken kapattım. Ertesi gün tekrar açarken görüntü alamadım. Anakartta VGA beyaz ışık sabit. Denediğim yöntemler ise,

• RAM slotlarını değiştirme.
  • Onboard bağlantı.
  • SSD ve HDD çıkartma.
  • Güç kablolarını değiştirme ve farklı prizde kullanma.
  • BIOS pili çıkarma ve hard BIOS reset yapma (kısa devre ile)
  • İşlemci söküp tekrar takma.
  • Harici ekran kartı bağlı iken onboard a bağlantı yapıp tekrar hariciye kablo bağlama.
Sabah kalktığımda bilgisayarı açtım görüntü ve ekipmanlara ileti gitmedi. BIOS EZ Debug ışıklarından VGA ışığı yanıyor. Mahalledeki bilgisayar tamircisini çağırdım. Anakart değişmeli dedi, ne kadar doğru bilmiyorum ama şu an MSI MPG B550 anakart alıyorum arkadaşlar. Eski anakartim çöp mu oldu anlamadım.
Anakart neden çöp oldu anlamadım. Ekran kartında bir sıkıntı olduğunu söylüyor anakart. Bilgisayarcı başka bir ekran kartıyla denedi mi?

Arkadaşlar şu anda MSI MPG B550 anakarti takmis bulunmakdayim. Sorunum cozuldu bilgisayarimi kullanabiliyorum sorun ne ekrandan degil anakartla alakaliymis sanirim.
Anakart neden çöp oldu anlamadım. Ekran kartında bir sıkıntı olduğunu söylüyor anakart. Bilgisayarcı başka bir ekran kartıyla denedi mi?

Geri
Yukarı