Çözüldü B450M H BIOS güncellemesi nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DeadsCrazy

Kilopat
Makaleler
1
Anakartım F1 BIOS'unu kullanıyor ve güncellemek istiyorum. En son sürümü yani F61a BIOS'unu mu yüklemeliyim?
Sıra ile F2, F3, F60, F61a olarak mı yüklemeliyim?

Çözüm
Sitesinde belirtilmediği sürece sıralı kurulum gerekmez. Baktığımda da sitesinde sıralı kurulum hakkında herhangi bir uyarı göremiyorum. Doğrudan sonuncuyu kurabilirsiniz.

Öte yandan Gigabyte anakartlarda, sonunda harf olan BIOS sürümleri beta diye biliyorum. F60'ı kurmanızı öneririm.
Sitesinde belirtilmediği sürece sıralı kurulum gerekmez. Baktığımda da sitesinde sıralı kurulum hakkında herhangi bir uyarı göremiyorum. Doğrudan sonuncuyu kurabilirsiniz.

Öte yandan Gigabyte anakartlarda, sonunda harf olan BIOS sürümleri beta diye biliyorum. F60'ı kurmanızı öneririm.

Çözüm

Teşekkür ederim. F60 kurar isem AGESA özelliğinde Update olacaktır değil mi? Öyle anladım.

Anakartım F1 BIOS'unu kullanıyor ve güncellemek istiyorum. En son sürümü yani F61a BIOS'unu mu yüklemeliyim?
Sıra ile F2, F3, F60, F61a olarak mı yüklemeliyim?
En son sürümden bir önceki sürümü yükleyin. En son gelen sürüm betadır.

Öncelikle bir USB belleği FAT32 olarak biçimlendirin.
En son sürümden bir önceki sürümü USB belleğe atın.
O klasörden (USB'ye attığınızı) aşağıdaki dosyayı çıkarıp klasörün dışına atın (Yine USB belleğin içinde dursun.)
Sonra BIOS ekranına gelip Q-Flash yazısına gelin.
Orada güncellemeyi seçin.
Dosya seçme ekranı gelince USB'nin içindeki klasörden çıkardığımız dosyayı seçin ve güncelleyin.
Not: Bütün yaptığınız BIOS ayarlarınız sıfırlanacaktır, geri düzeltebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-04-10 102339.jpg
    Ekran görüntüsü 2021-04-10 102339.jpg
    3,2 KB · Görüntüleme: 34
En son sürümden bir önceki sürümü yükleyin. En son gelen sürüm betadır.

Öncelikle bir USB belleği FAT32 olarak biçimlendirin.
En son sürümden bir önceki sürümü USB belleğe atın.
O klasörden (USB'ye attığınızı) aşağıdaki dosyayı çıkarıp klasörün dışına atın (yine USB belleğin içinde dursun.)
Sonra BIOS ekranına gelip Q-flash yazısına gelin.
Orada güncellemeyi seçin.
Dosya seçme ekranı gelince USB'nin içindeki klasörden çıkardığımız dosyayı seçin ve güncelleyin.
Not: Bütün yaptığınız BIOS ayarlarınız sıfırlanacaktır, geri düzeltebilirsiniz.

BIOS'u güncelledim. Sağ olun. Sadece hangisini yükleme gerektiğinden emin değildim.

Yeni konular

Geri
Yukarı