B450M HDV r4.0 sistemde İşlemci değişimi sonrası PC kapanıyor

Queito

Kilopat
Daha fazla  
R5 2600 ve 2060 kullanıyordum R5 5600'e geçim temiz kurulum yapmadan önce PC kendini kapatmıyor, resetlemiyor ve mavi ekran vermiyordu. Yeni M.2 SSD'ye temiz kurulum yaptım ardından CS2 oynarken bir süre sonra kapatıyor PC ardından AIDA64 testi yaptım 5 dk geçtikten sonra kapatıyor ama OCCT Power testi yaptığımda sıkıntısız 1 saat çalışıyor. Bilgisayarcıya götürdüm anakart yetersiz PSU'da sıkıntı yok dedi. Gündelik kullanımda da PC sıkıntısız çalışıyor.
PSU: High Power 600W.
Anakart: ASRock B450M HDV r4.0 BIOS güncel.

Sıkıntı neyden anakart mı PSU mu ?

Son düzenleme:
R5 2600 ve 2060 kullanıyordum R5 5600'e geçim temiz kurulum yapmadan önce PC kendini kapatmıyor, resetlemiyor ve mavi ekran vermiyordu. Yeni M.2 SSD'ye temiz kurulum yaptım ardından CS2 oynarken bir süre sonra kapatıyor PC ardından AIDA64 testi yaptım 5 dk geçtikten sonra kapatıyor ama OCCT Power testi yaptığımda sıkıntısız 1 saat çalışıyor. Bilgisayarcıya götürdüm anakart yetersiz PSU'da sıkıntı yok dedi. Gündelik kullanımda da PC sıkıntısız çalışıyor.
PSU: High Power 600W.
Anakart: ASRock B450M HDV r4.0 BIOS güncel.

Sıkıntı neyden anakart mı PSU mu ?
Halledebildiniz mi ? Ayni sorun bende de var

Hocam ram uyusmuyo olabilir bir de deneyebileceginiz baska bir sistem varsa islemciyi anakarti aldiginiz urunler saglam mi ogrenmis olursunuz, teste sokun sirayla ekran karti ayri islemci ayri ram ayri belki neyden kaynaklandigini ogrenmis olursunuz.

Yok malesef güc pinleri 4 tane anakartin İslemciyi Besliyemiyor olabilir mi ? Yani ekran kartini islemciyi ayri ayri streste kapanmiyor ama aynanda yapinca kapaniyor anlamış degiim

Hocam ram uyusmuyo olabilir bir de deneyebileceginiz baska bir sistem varsa islemciyi anakarti aldiginiz urunler saglam mi ogrenmis olursunuz, teste sokun sirayla ekran karti ayri islemci ayri ram ayri belki neyden kaynaklandigini ogrenmis olursunuz.
İslemci sorunlu olsa sadece onu strese sokunca kapanmasi lazim sorun yaratmasi lazim Ama kapanmiyor ekran kartiyla yapinca kapaniyor ve ekran kartida sadece strese sokunca sorun cikmiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı