Şarj aletinden yanık plastik kokusu geliyor

Kerem_KK

Centipat
Daha fazla  
Elimde çakma bir adaptör var, sirf küçük boyutlu diye çantamda taşıyorum lazım olursa diye. Normalde Mi Band 8'i şarj ediyordum fakat bu sefer powerbanki şarj edeyim dedim. Fakat alet çok ısınmıştı plastik kısmına dokunabiliyordum yine ama kablonun metal ucuna elimi değdiremiyordum. Bir de adaptörden havya ile plastik yakmış gibi bir koku geliyor. Bu adaptörün yangın riski var midir? Eğer lazım olursa powerbanki şarj etsem sorun çıkartır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde çakma bir adaptör var, sirf küçük boyutlu diye çantamda taşıyorum lazım olursa diye. Normalde Mi Band 8'i şarj ediyordum fakat bu sefer powerbanki şarj edeyim dedim. Fakat alet çok ısınmıştı plastik kısmına dokunabiliyordum yine ama kablonun metal ucuna elimi değdiremiyordum. Bir de adaptörden havya ile plastik yakmış gibi bir koku geliyor. Bu adaptörün yangın riski var midir? Eğer lazım olursa powerbanki şarj etsem sorun çıkartır mı?

Adaptör yanmış ya da yanmak üzere hocam. En iyi çözüm kullanmamak.

Merhaba,

Asla kullanmayınız. Aksi halde olası bir durumla karsilasabilirsiniz.

Powerbankler çok yoruyor adaptörleri, bu da ısınmasına sebep oluyor. Dandik adaptörler bırak zorlamayı, çok basit kullanımlara bile uzun süre dayanmayacak aletler. Kesinlikle kullanmayın.

Deprem çantası tarzı bir hazırlığınız varsa eklersiniz, acil durumda iş görür. Onun haricinde kendinize daha güvenli bir adaptör bulun.

Yeni konular

Geri
Yukarı