B450M-K RAM Uyumu

ahmedd12391

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
PC ile ilgili teknik bir soru soracağım yardımcı olur musunuz? Şimdi elimde B450M-K anakart var. Bunda diyor ki desteklenen RAM hızı 2666 MHz - 2400 MHz - 2133 MHz. Şimdi ben bu anakarta 8 GB 3200 HZ RAM taksam o RAM'i 2666 olarak mı görecek ayrıca bu anakartta 4400 (OC) yazıyor. Bu 4400'e OC yapınca mı sadece ulaşır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet hocam 2666 olarak çalışır. Siz istediğiniz hıza ayarlayabilirsiniz.

Ekran kartında 4400 (OC) gibi bir yazı olmaz. Bellek kısmında gördüğünüz bir şey ile karıştırıyorsunuzdur. Siz belleklerinizi alıp taktığınız zaman bir başlangıç hızı olur. Belleğiniz o frekansta çalışır. Siz BIOS'a gireceksiniz ve oradan DOCP veya XMP ayarı açıp bir profil seçeceksiniz. Ayarlarınızı kaydedip çıkacaksınız. Bu şekilde belleğiniz 3200 MHz olarak çalışacaktır.

Ekran kartında 4400 (OC) gibi bir yazı olmaz. Bellek kısmında gördüğünüz bir şey ile karıştırıyorsunuzdur. Siz belleklerinizi alıp taktığınız zaman bir başlangıç hızı olur. Belleğiniz o frekansta çalışır. Siz BIOS'a gireceksiniz ve oradan DOCP ayarı açıp bir profil seçeceksiniz. Ayarlarınızı kaydedip çıkacaksınız. Bu şekilde belleğiniz 3200 MHz olarak çalışacaktır.
Hocam zaten arkadaş yanlış yazmış. Anakart yerine ekran kartı yazmış. 😅

Evet hocam 2666 olarak çalışır. Siz istediğiniz hıza ayarlayabilirsiniz.
Yani 2666 yazması bi önemi yok. Ben şu ana kartı alsam 3200 ramle çatır çatır oynarım. Peki max ram hızı(oc) ne oluyor ona ne gerek var ki her istediğimizi takıp biostan artırabiliyorsak.

Yani 2666 yazması bir önemi yok ben şu ana kartı alsam 3200 RAM'le çatır çatır oynarım yani peki Max RAM hızı(OC) ne oluyor ona ne gerek var ki her istediğimizi takıp BIOS'tan artırabiliyorsak.

Hocam her RAM için geçerli değil. RAM'lerin bir sınırı vardır. Yapıp mavi ekran yiyenler var.

Geri
Yukarı