B450M-PRO II ve R5 3600 sistem uyumlu mudur?

Burzum

Kilopat
Daha fazla  
Herkese selam. Sistemimi yükseltmek için yeni anakart, işlemci ve Dual olarak kullanmak için iki adet 8 GB RAM satın aldım. Şimdi soruma gelirsek, bu üç parça uyumluluk konusunda sıkıntı çıkartır mı?

ASUS TUF Gaming B450M-PRO II

Adata XPG 8 GB 3200MHz DDR4 RAM

AMD Ryzen 5 3600

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyumlu gözüküyor. Sıkıntı olmaz. Hayırlı olsun.

Uyumlu ancak o anakart yerine Tomahawk MAX daha iyi olur. VRM kalitesi olarak daha üst bir model. Bütçe varsa da B550 çipset anakart öneririm. Özellikle B550-A Pro modeli sık sık 1.000 TL altına düşüyor.

Uyumlu gözüküyor. Sıkıntı olmaz. Hayırlı olsun.

Teşekkürler ama anakartı iptal ettim çünkü yaklaşık 100 TL daha ucuzunu buldum ya da aynı fiyata bir tık daha iyisi olan TUF B450 Pro s modelini buldum.

Uyumlu ancak o anakart yerine Tomahawk Max daha iyi olur. VRM kalitesi olarak daha üst bir model. Bütçe varsa da B550 çipset anakart öneririm. Özellikle B550-A Pro modeli sık sık 1.000 TL altına düşüyor.

Öneriler için teşekkürler, peki bu üç seçimden hangisini önerirsiniz?
Bu anakart sizin önerdiğinizin günceli herhalde ve şu an Amazon'da güzel bir indirimi var ve ATX olması da ferahlık adına daha beni cezbetti.
Bu ürün de ATX ve nedense sebebini bilmiyorum ama ASUS anakartlar beni bir tık daha fazla etkiliyor.
Bu ürün Micro ATX ama diğer anakartlara göre artı olarak üzerinde M.2 soğutması var ve VRM soğutmaları da kötü durmuyor gibi.

Uyumlu ama o anakart o fiyata alınmaz. @KuoNN yapmış öneri. Onlar daha mantıklı olur.

Cevabınız için teşekkür ederim. Maalesef tek konuda birden fazla farklı konuya değindiğim için uyarı almıştım, şu an cevaplama fırsatım oldu.

Öneriler için teşekkürler, peki bu üç seçimden hangisini önerirsiniz?
Sadece VRM bakımından TUF Pro S en iyisi, ardından Tomahawk MAX ve Plus modeli geliyor. Plus modelini tamamen unutmanı öneririm zira fiyatını hak eden bir kaliteye sahip değil.

TUF Pro S modeli daha iyi bir VRM kalitesine, ses kodeğine, internet kontrolcüsüne sahip. Ancak Tomahawk modeline göre 2 adet 4 pin fan çıkışı eksik.

Sadece VRM bakımından TUF Pro s en iyisi, ardından Tomahawk Max ve Plus modeli geliyor. Plus modelini tamamen unutmanı öneririm zira fiyatını hak eden bir kaliteye sahip değil.

TUF Pro s modeli daha iyi bir VRM kalitesine, ses kodeğine, internet kontrolcüsüne sahip. Ancak Tomahawk modeline göre 2 adet 4 pin fan çıkışı eksik.

Aslında normal bir kullanıcıyım ve yayın falan gibi işlerle de uğraşmıyorum, öyle OC meraklısı falan da değilim ama galiba gene de "TUF B450M Pro S" alacağım. Zaten arada öyle pek bir fiyat farkı da yokken, almışken bir tık daha iyisini almak daha mantıklı olur. Şu an tekrar fiyatlara baktım ve TUF B450M Pro s şu an Vatan'da 729 TL gibi çok güzel bir rakamda kesinlikle kaçırmamak gerek, zaten dolar da giderek tırmanıyor. Teşekkürler tekrardan.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı