B450M Pro M.2 V2 BIOS güncellemesi nasıl yapılır?

YamaçRewind

Hectopat
Arkadaşlar R5 2600 vardı geçenlerde sattım ve R5 5600X aldım. Anakartım B450M Pro M.2 V2 BIOS Update yapmam lazım. İşlemci yokken nasıl yapabilirim? Herhangi bir işlemci takıp Update yapabilir miyim?
Cevap verebilecek yok mu lütfen?

Son düzenleme:
Merhaba.
Anakartınız, işlemci olmadan BİOS güncelleme özelliğini barındırmıyor maalesef. Ryzen 2000 serisi veya Ryzen 3000 serisi herhangi bir işlemci takıp BİOS'unuzu güncelleyebilirsiniz. Şuan yüklü olan BİOS sürüm numaranızı biliyor musunuz bilmiyorum ama 12.07.2019 tarihinde yayınlanan 7B84v44 sürüm numaralı BİOS'dan daha eski bir BİOS yüklü ise, Ryzen 3000 serisi işlemci de kullanamazsınız. Siz garanti olması adına 2000 serisi bir işlemci bulup, BİOS güncellemenizi öyle yapın.

Merhaba.
Anakartınız, işlemci olmadan BIOS güncelleme özelliğini barındırmıyor maalesef. Ryzen 2000 serisi veya Ryzen 3000 serisi herhangi bir işlemci takıp BIOS'unuzu güncelleyebilirsiniz. Şu an yüklü olan BIOS sürüm numaranızı biliyor musunuz bilmiyorum ama 12.07.2019 tarihinde yayınlanan 7B84V44 sürüm numaralı BIOS'dan daha eski bir BIOS yüklü ise, Ryzen 3000 serisi işlemci de kullanamazsınız. Siz garanti olması adına 2000 serisi bir işlemci bulup, BIOS güncellemenizi öyle yapın.

Yapılabilecek bir durum yani r 5 5600XIMI iade etmek istemiyorum herhangi bir bilgisayarcıda bulabilir miyiz teknik servis gibi? Bir de atıyorum Ryzen 3 1200 olursa da çalışır mı yoksa illa 2000 3000 serisimi olması lazım? Şu anki surumu bilmiyorum maalesef. Çok anlamıyorum kusura bakmayın.

Estağfurullah, kusur ne demek.
Satın aldığınız işlemcinizi iade etmenize gerek yok tabi ki. Dediğiniz gibi Ryzen 3 1200 işlemci de olur, 2000 serisi bir işlemci de olur. 3000 serisi işlemcileri garanti olsun diye tavsiye etmedim size. Yani 3000 serisini destekleyen sürümden daha eski bir sürüme sahip olabilirsiniz belki. Ama bu işlemciler her bilgisayarcıda olabilir mi inanın bende bilemiyorum. Teknik servisleri ve bilgisayarcıları biraz araştırmanız gerekecek şu aşamada.

Estağfurullah, kusur ne demek.
Satın aldığınız işlemcinizi iade etmenize gerek yok tabii ki. Dediğiniz gibi Ryzen 3 1200 işlemci de olur, 2000 serisi bir işlemci de olur. 3000 serisi işlemcileri garanti olsun diye tavsiye etmedim size. Yani 3000 serisini destekleyen sürümden daha eski bir sürüme sahip olabilirsiniz belki. Ama bu işlemciler her bilgisayarcıda olabilir mi inanın bende bilemiyorum. Teknik servisleri ve bilgisayarcıları biraz araştırmanız gerekecek şu aşamada.

Tamamdır cidden çok teşekkürler abi adamsın :) inşallah kurtulucaz şu PC stresinden sabahtan gezmeye başlayacağım servisleri :) teşekkürler tekrardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı