B450M-S2H BIOS güncellemesi nasıl yapılır?

die

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar, bugün Vatan Bilgisayar'dan AMD Ryzen 5 3500X ve B450M S2H aldım. RAM olarak da Crucial Ballistix 8 GB DDR4 3000MHz RAM aldım. Nasıl BIOS güncellerim? Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
BIOS 3.nesil işlemcileri desteklemeyen sürümde ise eski bir işlemci takmalısınız yada vatana geri götürüp yaptırmalısınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
BIOS 3.nesil işlemcileri desteklemeyen sürümde ise eski bir işlemci takmalısınız yada vatana geri götürüp yaptırmalısınız.
Evet, bu konuda hocamızın dediğini uygulayın. Tabii durum gerçekten öyle ise.
@Chloe Price eğer kendininkini bitirdiyse sana yardımcı olabilir. :)
Evet bitirdim. Elektrik kesilecek diye ödüm koptu.
Öncelikle şunu söylemeliyim: Benim BIOS sürümüm F51 idi. Konu sahibi ile aynı anakartı kullanıyorum. İlk geldiğinde 3000 Ready tarzı bir cümle yazıyordu. Bu yüzden BIOS güncellemesi yapmadım ilk aldığımda. İlk BIOS sürümüm F50 idi. Aralarında uzunca bir sürenin ardından F51 sürümüne, ardından da daha dün F60c sürümüne yükselttim. Sevgili konu sahibi, ne yapacağını bilmiyorsan mevcut BIOS sürümünü belirtmelisin. Eğer 2. veya 1.nesil işlemci kullanmanı gerektirecek bir durum yoksa şuan anlattıklarımı uygula.
Gigabyte ana sitesinden F60c sürümünü indir. RAR olarak inecek. Beyaz bir dosya göreceksin. Sonunda yanlış hatırlamıyorsam .c eki olmalı. Diğerlerini boşver. Beyaz dosyayı RAR'dan çıkarıp USB'ye at. USB'yi tak. PC'yi yeniden başlat. PC açılırken BIOS'a gir. Q-Flash yazan yere gir. Orada BIOS update yazacak. Oraya tıkla. USB'nin içinde attığın dosyayı uygula. Press to start yazacak.
Tıkla ve güncellemeyi başlat. 100 olana kadar dua et ki elektrik kesilmesin.

Yeni konular

Geri
Yukarı