B450M S2H anakartta HDD gözükmüyor

Adiltgrl

Centipat
Beyler B450M S2H anakartım var. Ayarlar SATA üzerine SSD'ye Win 10 kurdum eyvallah hızlı sorunsuz çalışıyor ama WD 320GB sıfır HDD PC'de görünmüyor ne yapmam lazım? Yardım eder misiniz? İkisi de SATA portuna takılı. HDD PC'de görünmüyor. Sağ tıklayıp HDD o disk 0'ı seçip diski başlat diyorum ama o da var olmayan bir aygıt belirtildi yaziyor. Ne yapmam lazım? Söyler misiniz?

Ekran Alıntısı.PNG

16082274853804218637560305173727.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir sata kablosu yada anakartınız üzerinde varsa başka bir sata portu üzerinden takmanızı öneririm bide sata portlarında sıralama mevcut mesela geçenlerde sata 1 e hdd bağladım sata 2 ye ssd bilgisayarı hdd ile başlatmak istedi windows ssd ye kuruluyken

O zaman aklıma gelen şey şu, bazı anakartlarda tek tek bios üzerinden sata girişlerini kapatabiliyorsunuz. Sata girişlerinin enabled olarak ayarlarda açık olduğundan emin olunuz.

O zaman aklıma gelen şey şu, bazı anakartlarda tek tek bios üzerinden sata girişlerini kapatabiliyorsunuz. Sata girişlerinin enabled olarak ayarlarda açık olduğundan emin olunuz.
onu nasıl yapıcm bilgi verebilirmisn b450m s2h anakart
Başka bir sata kablosu yada anakartınız üzerinde varsa başka bir sata portu üzerinden takmanızı öneririm bide sata portlarında sıralama mevcut mesela geçenlerde sata 1 e hdd bağladım sata 2 ye ssd bilgisayarı hdd ile başlatmak istedi windows ssd ye kuruluyken
reis denedim onuda 4 tane port var 4 ünüde taktım

Yeni konular

Geri
Yukarı