Gigabyte B450M S2H BIOS güncellemesi nasıl yapılır?

blade54

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Bugün yeni bilgisayarımı teslim aldım. Windows 10 kurdum. 1 Saat falan takıldım başka işlerim olduğundan dolayı diğer Driver ve BIOS güncellemelerini yapamadım.
Öncelikle ürünün BIOS versiyonu F1. Son sürümü ise F50. Diğer konularda baktığım zaman önce F32 sonra F40 demişler. Ama F50 hakkında bir bilgi yok. Ne yapmam gerekiyor en sağlıklı BIOS güncelleme nasıl yapılmalı.

2. olarak ekran kartı Driver'ını kurdum ama onunda BIOS güncellemesi var. Sapphire 5600 XT. Nasıl yaparım?

3. Başka hangi Driver'ları kurmam gerekiyor.

Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 12.jpg
    12.jpg
    15 KB · Görüntüleme: 65
Sistemin hayırlı olsun. Ben sistemi alalı neredeyse 4 ay oluyor bir şey olur diye BIOS güncellemeye cesaret edemedim. 😅 F42f'de duruyor öyle.

Belki bu video işine yarar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Güncelleme Editi: Hazır el atmışken güncelledim. CPU'nun biraz ses çıkarması harici bir sorun yok şu anda. (Onu da çözdüm. CPM tekrar açılmış güncelleme sonrası. Kapatınca düzeldi.)

Son düzenleme:
İlk olarak F32 yükleyeceksin, F32 yüklüyken F40 yükleyeceksin, sonra F50 yükleyeceksin.
2. olarak ekran kartı Driver'ını kurdum ama onunda BIOS güncellemesi var. Sapphire 5600 XT. Nasıl yaparım?
Kartın üstündeki etiketlerinde 299-xxxxx-xxxxx başlayan kodu söyleyin ona göre anlatımı yapayım sana.

Sistemin hayırlı olsun. Ben sistemi alalı neredeyse 4 ay oluyor bir şey olur diye BIOS güncellemeye cesaret edemedim. 😅 F42f'de duruyor öyle.

Belki bu video işine yarar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Güncelleme Editi: Hazır el atmışken güncelledim. CPU'nun biraz ses çıkarması harici bir sorun yok şu anda. (Onu da çözdüm. CPM tekrar açılmış güncelleme sonrası. Kapatınca düzeldi.)

teşekkürler ilginiz için
İlk olarak F32 yükleyeceksin, F32 yüklüyken F40 yükleyeceksin, sonra F50 yükleyeceksin.

Kartın üstündeki etiketlerinde 299-xxxxx-xxxxx başlayan kodu söyleyin ona göre anlatımı yapayım sana.

Etiket tam olarak nerede acaba? Anakart kutusu üzerinde mi yoksa direk anakartın üzerinde mi?

Son olarak Windows 10 kurmuştum bios güncelledikten sonra bir sorun olmaması için tekrar Windows kurmam gerekir mi ?

Son düzenleme:
Etiket tam olarak nerede acaba? Anakart kutusu üzerinde mi yoksa direk anakartın üzerinde mi?
Ne anakartı, ekran kartını altıntılamışım görmüyor musun?
Kutuyada bak bulamazsan kartın arka ve yanlarına bak.

Geri
Yukarı