Çözüldü B450M S2H BIOS güncellemesi sonrası RAM'lerin birini görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

codestek

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. B450M S2H anakartıma bendeki BIOS sürümü olan F41'den sırasıyla gitmeyip, direkt son sürüme güncelleme yaptığım için RAM'lerimden birini görmemeye başladı. Forumlarda yazan her türlü çözümü denedim fakat olmadı. İlk sürümden deneyip son sürüme kadar sıralı bir şekilde BIOS sürümlerini deneyeyim dedim fakat bu sefer de Q-flash taktığım USB belleği görmüyor. R hatayı fotoğrafta paylaşıyorum. Daha önce başına gelip bu sorunu çözmüş olan var mı? Eğer çözemezsem Gigabyte marka harici sistemime uygun anakart önerisinde bulunur musunuz? Şimdiden teşekkür ederim.

Sistemim: AMD Ryzen 5 2600, RTX 2060, 32 GB (16x2) 3200 MHz RAM, Xigmatek Beast 650W 80 Plus kasa.

Dosya Ekleri

• hataa.jpeg
    hataa.jpeg
    157,3 KB · Görüntüleme: 34
  • hata.jpeg
    hata.jpeg
    107,5 KB · Görüntüleme: 38
Çözüm
Rica ederim, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. Yaşadığınız soruna bir çözüm bulabildiniz mi?
Tecrübeli ve işin ehli bir bilgisayarcıya götürdüm. Direkt son sürüme güncelleme yapmam sıkıntı yaratmış. BIOS farklı bir cihaz ile sıfırlandı ama asıl sorun işlemcinin pinlerinin eğik olmasından kaynaklanıyormuş. İşlemci tamiri sonrası ve BIOS'un sıralı şekilde son sürüme güncellenmesiyle sorun ortadan kalktı hocam.
Rica ederim, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. Yaşadığınız soruna bir çözüm bulabildiniz mi?
Tecrübeli ve işin ehli bir bilgisayarcıya götürdüm. Direkt son sürüme güncelleme yapmam sıkıntı yaratmış. BIOS farklı bir cihaz ile sıfırlandı ama asıl sorun işlemcinin pinlerinin eğik olmasından kaynaklanıyormuş. İşlemci tamiri sonrası ve BIOS'un sıralı şekilde son sürüme güncellenmesiyle sorun ortadan kalktı hocam.

Çözüm
Teknik açıdan yerinde kontrol edilmediği sürece problemin nerede olduğunu kestirmek bazen çok zor olabiliyor, bu yüzden bazen teknik servisin müdahalesi gerekiyor.

Sorunun çözüldüğüne sevindim, en azından masraf olmadı size. Aynı zamanda tecbüre de olmuş oldu. İyi günlerde kullanmanızı dilerim.👍

Teknik açıdan yerinde kontrol edilmediği sürece problemin nerede olduğunu kestirmek bazen çok zor olabiliyor, bu yüzden bazen teknik servisin müdahalesi gerekiyor.

Sorunun çözüldüğüne sevindim, en azından masraf olmadı size. Aynı zamanda tecbüre de olmuş oldu. İyi günlerde kullanmanızı dilerim.👍
Çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı