B450M-S2H BIOS Update sonrası PC açılmıyor

Daha fazla  
B450M-S2H anakart için yeni çıkan F60C güncellemesini yaptım fakat güncelleme sonrası PC kendine iki defa restart attı ve anakart logo ekranında kaldı. Kilitlenip kalıyor, herhangi bir tuşa bassam bile işlem yapmıyor. BIOS ekranına giriş yapamıyorum. PC kapatıp açıyorum sorun aynı değişmiyor.
BIOS pilini çıkarıp sıfırlama işlemini biliyorum. Sadece bu bende mi oldu yoksa Update'de mi yazılımsal bir sorun var?

Son düzenleyen: Moderatör:
B450M-S2H anakart için yeni çıkan F60C güncellemesini yaptım fakat güncelleme sonrası PC kendine iki defa restart attı ve anakart logo ekranında kaldı. Kilitlenip kalıyor, herhangi bir tuşa bassam bile işlem yapmıyor. BIOS ekranına giriş yapamıyorum. PC kapatıp açıyorum sorun aynı değişmiyor.
BIOS pilini çıkarıp sıfırlama işlemini biliyorum. Sadece bu bende mi oldu yoksa Update'de mi yazılımsal bir sorun var?
Bios pilini çıkartın. Güç kablosu takılı olmasın bu işlemi yaparken. Bios piline herhangi bir metal malzeme değdirin. Bilgisayarın açma kapama tuşuna 4-5 defa basın içindeki tüm enerjiyi atsın. Sonra pili takın açın. Eğer düzelmediyse Cmos yalan olmuş olabilir. Üretici firmayla görüşerek bios yüklemesi yaptırabilirsiniz. İyi günler.

Başka S2H kullanıcılarına sormak lazım ancak pek rastlamadım.

CMOS sıfırlayınca bile hala devam ediyorsa anakart boot-loop'da kalmış gibi görünüyor. Garanti ile görüşün.

Beta sürüm bir BIOS o sanırım. Keşke yüklemeseydiniz. Yüklerken elektrik kesildi mi?
Hayır hocam elektrik kesintisi gibi bir sorun yok. Sadece resimde görülen ekranda kaldı. Şuan tekrar bios ekranına girdim ve eski kullandığım F51 i yüklüyorum.

Ben de aynı sorunla karşı karşıyayım. Nasıl çözeceğim hakkında hiçbir fikrim yok. BIOS ekranına girebiliyorum ancak sonrasında ne yapmam gerekiyor?
Sabah açarken hiçbir sıkıntı yaşamadım ancak birden ekran dondu reset atayım dediğimde bu ekranla karşılaşıyorum.

Dosya Ekleri

• 16056130747428940833905416003253.jpg
    16056130747428940833905416003253.jpg
    121,7 KB · Görüntüleme: 63
Benzer durum bende de oldu pili çıkarma CMOS resetleme hepsini denedim bilgisayar açılmadı. Artık servis yolu göründü diye bilgisayarı aksam kapatıp tüm kablolarını söküp hole bıraktım. Sabah iş yerine getirince tozlanmış diye bir güzel temizledim RAM'lari ekran kartını söktüm. Sonra son bir defa deneyeyim diye çalıştırdım ta da bilgisayar açıldı ;) birkaç sefer kapatıp açtım bir sorun görünmüyordu BIOS'ta son sürüm F61C görünüyor. Denemelerden birinde Gigabyte yazısında takılı kaldı ama resetleyince tekrar açıldı. Sorun çıkarırsa eski sürüme geri dönmeyi düşünüyorum. Ayrıca RAM Windows'ta 16 GB 8 GB kullanılabilir görünüyordu, Update'den sonra 16 GB 15 kullanılabilir görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı