Gigabyte B450M S2H BIOS Update sonrası görüntü gelmiyor

Jainkoren

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
WordPress & Seo
Merhaba.

Dün akşam saatlerinde USB ile BIOS Update yaptım. Sorunsuz bir şekilde tamamlandı ve bilgisayar yeniden başlatıldı. Yeniden başladıktan sonra hiçbir şekilde ekran gelmiyor. Kasa çalışıyor fakat mouse klavyenin ışığı bile yanmıyor. BIOS pilini söktüm onboard ekran ile denedim fakat çözemedim. Bir çözümü var mı? Yoksa yeniden anakart mı almalıyım?

Anakart modelim: Gigabyte B450M S2H.

Yüklediğim BIOS sürümü: F62D.

Teşekkürler.

Doğrudan son BIOS'u indirip yüklediysen sıkıntı olabilir eğer BIOS üzerinde not varsa bu BIOS'u yüklemeden önce şu BIOS versiyonunu yükleyin gibi bir not bulunur. BIOS çipine tekrar BIOS yazılması gerekebilir. Bilgisayarcıya götürün durumu anlatın. EPROM cihazı varsa yazar.

Doğrudan son BIOS'u indirip yüklediysen sıkıntı olabilir eğer BIOS üzerinde not varsa bu BIOS'u yüklemeden önce şu BIOS versiyonunu yükleyin gibi bir not bulunur. BIOS çipine tekrar BIOS yazılması gerekebilir. Bilgisayarcıya götürün durumu anlatın. EPROM cihazı varsa yazar.
Geri dönüşünüz için teşekkürler. indirdiğim sürümün açıklaması şu şekildedir;

Major vulnerabilities updates, customers are strongly encouraged to update to this release at the earliest.
Credits to "Assaf Carlsbad and Itai Liba from SentinelOne"
• Introduce capsule BIOS support starting this version.
  1. Update AGESA ComboV2 1.2.0.4 A
  2. Change default status of AMD PSP fTPM to Enabled for addressing basic Windows 11 requirements (https://support.microsoft.com/windows/1fd5a332-360d-4f46-a1e7-ae6b0c90645c)

Merhaba.

Dün akşam saatlerinde USB ile BIOS Update yaptım. Sorunsuz bir şekilde tamamlandı ve bilgisayar yeniden başlatıldı. Yeniden başladıktan sonra hiçbir şekilde ekran gelmiyor. Kasa çalışıyor fakat mouse klavyenin ışığı bile yanmıyor. BIOS pilini söktüm onboard ekran ile denedim fakat çözemedim. Bir çözümü var mı? Yoksa yeniden anakart mı almalıyım?

Anakart modelim: Gigabyte B450M S2H.

Yüklediğim BIOS sürümü: F62D.

Teşekkürler.
garantisi var ise anakartın teknik servisi ile iletişime geçin.

Tam olarak 3 sene oldu. İtopyadan almıştım. Emekliye ayırma vakti geldi sanırım.
Bilgisayarcıya götür EPROM cihazı ile BIOS yazsınlar BIOS çipine. Ama önce fiyat sor BIOS yazılacak sadece dersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı