B450M-S2H BIOS'a girilmiyor

BlackNomx

Hectopat
B450M S2H anakartım var. BIOS'a giremiyorum, eskiden Ultra durable gibi yazılar çıkıyordu. Onlar çıktığında Del tuşuna basıp girebiliyordum. Anakartın fastboot uygulamasını yükleyip Fastboot'u kapatıp uygulamadan enter BIOS tuşuna basarak da girmeyi denedim fakat olmadı. Nedendir?

Bilgisayarı açarken ya da yeniden başlatırken F12'ye ard arda basman gerekiyor, olmazsa Windows'a "Bu bilgisayarı sıfırla" yaz ve tıkla. Oradan "gelişmiş başlangıç" kısmına tıkla ve karşına gelen ekranda BIOS'a gir, nasıl olduğunu unuttum.

Ultra Fast Boot seçeneğini seçtiniz mi BIOS üzerinden?

Hayır sadece " enabled " seçeneğini seçtim.
Bilgisayarı açarken ya da yeniden başlatırken F12'ye art arda basman gerekiyor, olmazsa Windows'a "bu bilgisayarı sıfırla" yaz ve tıkla. Oradan "gelişmiş başlangıç" kısmına tıkla ve karşına gelen ekranda BIOS'a gir, nasıl olduğunu unuttum.

Deneyeyim fakat Windows açılırken dönen noktalar çıkıyor ya onu da görmüyorum direk şifre ekranı geliyor.

Başlat menüsüne gel, kapama tuşuna tıklayıp Shift'e basılı tut. Ardından Shift'i bırakmadan yeniden başlat de. Gelen ekranda sorun gidere bas. Gelişmiş seçeneklere tıkla. UEFI donanım yazılım ayarlarına bastıktan sonra yeniden başlat tuşuna tıkla. Tebrikler, BIOS ekranındasın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben bir aparat kullanıyorum ekran kartındaki HDMI girişini VGA'ya çeviriyor (televizyonumun HDMI versiyonu düşük sanırım çok kötü görünüyor) direkt HDMI bağlayınca gözüktü. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı