B450M S2H BIOS'a giremiyorum

Engincan8

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar USB driverini sildigim için BIOS'tan format atacağım fakat BIOS pilini defalarca çıkarıp takmama rağmen PC'yi açtığımda hala BIOS ekranı gelmiyor, klavye fare çalışmadığı için yapamıyorum. BIOS'u nasıl sıfırlayabilirim başka?
Anakart: Gigabyte B450M S2H.

PSU tuşunu kapatmama ya da BIOS pilini çıkarmama gerek var mı?
PSU kapalı olsun ve kasanın açma düğmesine birkaç kere basıp statik elektriği at. BIOS pili takılı olabilir. Ellemene gerek yok.

Bunlardan sonra bir tornavida yardımı ile pinleri değdirebilirsin.

PSU kapalı olsun ve kasanın açma düğmesine birkaç kere basıp statik elektriği at. BIOS pili takılı olabilir. Ellemene gerek yok.

Bunlardan sonra bir tornavida yardımı ile pinleri değdirebilirsin.

Hocam şimdi deneme şansım oldu. Tornavidayı iki pinin arasındaki boşluğa sokacağım değil mi?

Evet. Pinleri hareket ettirmeye çalışma. Araya iletken bir şey koyarak birbirine değdirmen gerekli.

Hocam ilk başta ekran gelmiyor klavye çalışmıyor yani ama sonra ekran geldiğinde klavye devre dışı kalıyor, BIOS'a giremedim yani sıfırlayınca direk BIOS'a girmesi lazım değil mi?

Shift'e basılı tutup bilgisayarı yeniden başlata tıklayarak gelişmiş seçenekler bölümünden UEFI'ye tıklayıp yeniden başlat derseniz BIOS ekranı gelecektir.

Arkadaşlar USB driverini sildigim için BIOS'tan format atacağım fakat BIOS pilini defalarca çıkarıp takmama rağmen PC'yi açtığımda hala BIOS ekranı gelmiyor, klavye fare çalışmadığı için yapamıyorum. BIOS'u nasıl sıfırlayabilirim başka?
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
Depolama birimini sökebilirseniz (SSD, HDD) sistem otomatik olarak BIOS'a düşecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı