B450M S2H BIOS'unu F50'ye güncellemeli miyim?

aylin_65

Centipat
Anakartım B450M S2H, şu anda F41 sürümü yüklü. Bilgisayarı alalı 6 ay falan oldu, BIOS'a sadece RAM'leri 3000MHz'e çekmek için girdim, başka hiç girmedim ve sanki sistem eski stabilitesini kaybetmiş gibi geliyor. Sizce BIOS'u F50 sürümüne güncellemeli miyim ve eski konulara baktığımda birisi elektrik gider diye korktuğumdan güncellemiyorum demişti, güncellenirken elektrik gitse ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle güncelleyin.

İlk kez guncelleyecegim herhangi bir sorun yaşar mıyım kolay mı yani güncelleme YouTube'dan bakıp yapacağım.
BIOS güncelleme işlemi 3-5 dakika kadar sürüyor. O arada elektrik kesilirse, anakartınıza elveda diyeceksiniz. Servise göndermeniz gerekir. Bu modelde dualbıos bulunmadığı için sizin kurtarma şansınız yok.

Bak bu korkuttu işte güncellesem mi güncellemesem mi bilemedim.

Tek başıma yaşıyor olsam dediğiniz gibi bir sıkıntı olsa servise gönderirim ama şimdi bir sıkıntı çıkarsa ailem bir ton laf sayar onlarla uğraşmak istemiyorum sanırım şimdilik güncellemeyeceğim gerekli cesareti topladigimda güncellerim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı