B450M S2H fan montajı

Cedrina300mg

Hectopat
Merhabalar, ilk defa kasa topluyorum bir yerde takıldım. Anakartım Gigabyte B450M S2H kasam Corsair Spec Delta 550W. Kırmızı ile işaretlediğim yere işlemci soğutucusunu taktım, mavi ola yere de kasanın arka fanını taktım. Kasanın önünde 3 tane fan var onu nereye bağlayacağımı bulamadım. Kasa kaldı öyle yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201212-164453~2.png
    Screenshot_20201212-164453~2.png
    44 KB · Görüntüleme: 226
Son düzenleyen: Moderatör:
Bir çoğaltıcı almanız gerekiyor.

Edit: Kasada çoğaltıcı mevcut.

Son düzenleme:
Evet çoğaltıcı var. Size zahmet resimden nereye takacağımı gösterir misiniz? İlk defa montaj yapıyorum ve biraz kötüyüm sanırım :)

Çoğaltıcının resmini at, yardımcı olalım.

Son düzenleme:
3 fanın toplam değerleri 1 amperi geçiyorsa çoklayıcı kullanarak anakarta bağlama. Aynı anakarttan var. Ben de Molex'e bağlanan bir fan Hub kullanarak çözdüm o işi. Kumandayla fan hızı falan ayarlanıyor. Işık mışık değiştiriliyor. O tip şeylere bakabilirsin ya da çoklayıcı ve Molex adaptörüyle bağlayabilirsin. Molex adaptörü PSU'dan çıkan Molex girişine takılıyor. Fan çoklayıcıyı üstüne takıyorsun, fanları öyle bağlıyorsun ama fanlar sürekli 100'de çalışır.

Birkaç video izledim fanları anakarttan kontrol etmek için en sondaki adını bilmediğim şeyi çıkartıp takın diyordu. Onu çıkardım öyle takmayı denedim ama ona uygun pin girişi göremedim.
Çoklayıcının ne için olduğunu anlamak için ek yerlerini de göstermen gerekiyor. Boşta olan uç SATA güç girişi oraya PSU'dan gelen kabloyu takacaksın.

3 fanın toplam değerleri 1 amperi geçiyorsa çoklayıcı kullanarak anakarta bağlama. Aynı anakarttan var. Ben de Molex'e bağlanan bir fan Hub kullanarak çözdüm o işi. Kumandayla fan hızı falan ayarlanıyor. Işık mışık değiştiriliyor. O tip şeylere bakabilirsin ya da çoklayıcı ve Molex adaptörüyle bağlayabilirsin. Molex adaptörü PSU'dan çıkan Molex girişine takılıyor. Fan çoklayıcıyı üstüne takıyorsun, fanları öyle bağlıyorsun ama fanlar sürekli 100'de çalışır.
Maviyle işaretlediğim yere arkadaki tek fanı taktım. Öndekileri oraya bağlamak aklıma geldi fakat bu sefer arkadaki tekliyi nereye bağlayacağım bilemedim. O yüzden buraya yazmak geldi aklıma.
Çoklayıcının ne için olduğunu anlamak için ek yerlerini de göstermen gerekiyor. Boşta olan uç SATA güç girişi oraya PSU'dan gelen kabloyu takacaksın.
Kusura bakmayın çoklayıcı bu şekilde

Dosya Ekleri

• IMG_20201212_173246.jpg
    IMG_20201212_173246.jpg
    188 KB · Görüntüleme: 61
  • IMG_20201212_173227.jpg
    IMG_20201212_173227.jpg
    292,8 KB · Görüntüleme: 57

Yeni konular

Geri
Yukarı