B450M S2H fan yuvası eksik

Greant64

Centipat
Yer
Isparta
Daha fazla  
Meslek
Mat ögrt
Selamlar.
Anakartım B450M S2H.
Kasam MSI Mag Forge 100M.
Kasamda 3 adet fan var fakat anakartimda 1 adet fan yuvası var bu konuda ne yapabilirim?
Fanlarım 13V 0.2a.
Fan çoklayıcı olarak kullanmalısın derseniz 1 tane örnek satış linki atabilir misiniz?
PSU'ya baglamam gerekirse nasıl baglayacağım hiç uygun bir uç yok. Molex'e özel bir köprü kablo mu alacağım?
Bir de burası çok önemli: Kasamın arkasında 2 ön fanın LED baglantisinin olduğu köprü gibi yer var, üzerinde boş yerler var oraya kasanın fanlarını da bağlayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
O kasayla gelen fanların molex girişi yok bu nedenle güç kaynağına baglayamazsiniz. Çoklayıcı almanız gerekiyor.

O kasayla gelen fanların molex girişi yok bu nedenle güç kaynağına baglayamazsiniz. Çoklayıcı almanız gerekiyor.
Yanlış bilgi vermeyin.
Molex girişi fanlarda değil çoklayıcıda olur.
Çoklayıcının bir ucunda anakarta takılan girişi bir de fanların bağlandığı kabloları bir de PSU 'dan beslenen Molex girişi olur.
Sizin gönderdiğiniz çoklayıcıda Molex girişi yok.

Aceleniz yoksa şunu da alabilirsiniz. Daha az kablo karmaşası olur.

Sen al bunu kardeşim işini görür.
Okumadınız sanırım. Konu sahibi PSU'ya bağlamak istiyor. O çoklayıcıda Molex girişi yok.

@Greant64 PSU'nun kendi kutusunda Molex kablosu vardır zaten. Hepsinin kutusunda olur. Molex girişi olan herhangi bir çoklayıcı işinizi görür. Böylece ana karta yük yapmamış olur gücünü doğrudan PSU'dan alır.

Okumadınız sanırım. Konu sahibi PSU'ya bağlamak istiyor. O çoklayıcıda Molex girişi yok.

@Greant64 PSU'nun kendi kutusunda Molex kablosu vardır zaten. Hepsinin kutusunda olur. Molex girişi olan herhangi bir çoklayıcı işinizi görür. Böylece ana karta yük yapmamış olur gücünü doğrudan PSU'dan alır.

Fanlarda Molex girişi yok? Anladım, bahsettiğiniz çoklayıcıyı fakat kablo dağınık durur ve 6 tane falan lazım onun için.

Fanlarda Molex girişi yok? Anladım, bahsettiğiniz çoklayıcıyı fakat kablo dağınık durur ve 6 tane falan lazım onun için.
Altı tane Molex lazım değil bütün fan kabloları tek bir Molex'te birleşiyor. Çoklayıcı'da kullanmayacağı kabloları kesip atabilir. Beşli çünkü, ikisini keser hallolur. İsterse bırakır.

Anakarttaki tek SYS FAN yuvasına bir ucunu diğerini de PSU'ya bağlamak, onlardan saçaklanan fan girişlerini de kaç fan bağlamak isterseniz bağlayabilirsiniz.
Alfais fan çoklayıcıda yukarıdaki MOLEX girişi yok. Gereksiz anakarta yük. PSU'dan bağlamak her zaman daha sağlıklıdır.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2020-08-17 10.27.25.png
    Ekran Resmi 2020-08-17 10.27.25.png
    95,9 KB · Görüntüleme: 51
  • Ekran Resmi 2020-08-17 10.28.09.png
    Ekran Resmi 2020-08-17 10.28.09.png
    73,7 KB · Görüntüleme: 45
Molex'e baglamak istemiyorum.
Anakart üzerinden çoğaltmak istiyorum.
Bunun dogru oldigundan emin misiniz? Bundaki uclardan birisi 3 pin 2si 4 pin.
Hocam bu gonderdiginiz kablonun 3 çıkış ucunun 2 si 4 pin, 1i 3 pin.
Bunun olacagindan emin misiniz?
Altı tane Molex lazım değil bütün fan kabloları tek bir Molex'te birleşiyor. Çoklayıcı'da kullanmayacağı kabloları kesip atabilir. Beşli çünkü, ikisini keser hallolur. İsterse bırakır.

Anakarttaki tek SYS FAN yuvasına bir ucunu diğerini de PSU'ya bağlamak, onlardan saçaklanan fan girişlerini de kaç fan bağlamak isterseniz bağlayabilirsiniz.
Alfais fan çoklayıcıda yukarıdaki MOLEX girişi yok. Gereksiz anakarta yük. PSU'dan bağlamak her zaman daha sağlıklıdır.
Sizin önerdiginiz o akasa marka kablo bana daha uygun fakat o kablo nun bi giriş ucu anakarta girecek şekilde. O kabloyu alsam giriş olarak sadece anakarta baglasam molexi baglamasam çalisir mi fanlarım?

Son düzenleme:
Molex'e baglamak istemiyorum.
Anakart üzerinden çoğaltmak istiyorum.

Bunun dogru oldigundan emin misiniz? Bundaki uclardan birisi 3 pin 2si 4 pin.

Hocam bu gonderdiginiz kablonun 3 çıkış ucunun 2 si 4 pin, 1i 3 pin.
Bunun olacagindan emin misiniz?

Sizin önerdiginiz o akasa marka kablo bana daha uygun fakat o kablo nun bi giriş ucu anakarta girecek şekilde. O kabloyu alsam giriş olarak sadece anakarta baglasam molexi baglamasam çalisir mi fanlarım?
Çalışır. Ancak molex daha mantıklı. Üst düzey bir anakart değil elinizdeki.

Yeni konular

Geri
Yukarı