B450M S2H Secure Boot sonrası görüntü gelmiyor

Enes Taşkıran

Kilopat
Daha fazla  
BIOS'tan Secure Boot aktif ederken sistem kapandı ve ne yaptıysam ekrana görüntü gelmiyor. BIOS sıfırlama yaptım tepki vermiyor. Bu sorunu nasıl çözerim?

BIOS sıfırlama sonrası görüntü gelmemesi zor. Emin misiniz doğru sıfırladığınıza?

Secure Boot açarken CSM kapattıysanız ve ekran kartınızda da UEFI desteği yoksa görüntü gelmeyebilir.

BIOS sifirlanmiyor. Klavye mouse çalışmıyor. İşlemci fanı bir normal çalışıyor bir hızlanıyor ustam, nasıl çözerim bu sorunu?
Evet bios pilini çıkardım CMOS pinlerini kısa devre yaptım yok

BIOS sıfırlama sonrası görüntü gelmemesi zor. Emin misiniz doğru sıfırladığınıza?

Secure Boot açarken CSM kapattıysanız ve ekran kartınızda da UEFI desteği yoksa görüntü gelmeyebilir.

Ekran kartımda.

Clear CMOS pinlerini kısa devre yapın. Olmazsa yukarıda denildiği gibi Gigabyte anakartlarda bir sorun olabilir, servise yollamak gerekebilir. Çift BIOS var mı?

Çift BIOS yok.

Teşekkür ederim
Servise yollamak gerekebilir. Sorunu Gigabyte'a ilettim bu arada.
Bir gelişme olursa bize bildirirmisiniz

Rx580 ekran kartında uefi yokmu

Son düzenleme:
Kolay gelsin
Ben Gigabyte Türkiye ile görüştüğümde saçma bir şekilde yazılımsal destek vermediklerini söylediler şimdi bu anakartlarda kronik bir problem galiba bizim bu maduriyetimizi kim karşılayacak ne yapabiliriz?
Bana bilgisayarcı anakartin chipseti bozulmuş dedi bende yeni anakart aldım

Geri
Yukarı