B450M S2H Secure Boot sonrası görüntü gelmiyor

Enes Taşkıran

Kilopat
Daha fazla  
BIOS'tan Secure Boot aktif ederken sistem kapandı ve ne yaptıysam ekrana görüntü gelmiyor. BIOS sıfırlama yaptım tepki vermiyor. Bu sorunu nasıl çözerim?

Sorunun çözümüyle alakalı Gigabyte teknik ekibiyle de görüştüm söyledikleri şu; elinizde ryzen 1200 serisi veya 2000 serisi işlemci varsa onu takıp görüntü almayı deneyin olmuyorsa garantiye göndererek bizler makinaya bağlayarak default edebiliyoruz diyorlar. Secure boot açmak anakartı bozmak anlamına gelmez diyorlar. Böyle bir sorunu olan arkadaşlara yardımcı olursa mutluluk duyarım.İyi günler.

geçmiş olsun anakart çöp, ben yeni anakart almak zorunda kaldım.
Konu hakkında bilgi sahibi değilseniz yanlış yönlendirmeyin isterseniz. BIOS uçan anakartın BIOS çipini söküp BIOS atan yerler var. Boşu boşuna paranıza yazık etmişsiniz siz de. Gigabyte B450M S2H kullanıyorum benim de Secure Boot'tan sonra ekranıma görüntü gelmedi, sıfırlama, CMOS pinlerini kısa devre yapma vs hepsini denedim, sonrasında BIOS atan bir tanıdığıma götürüp hallettim.

Konu hakkında bilgi sahibi değilseniz yanlış yönlendirmeyin isterseniz. BIOS uçan anakartın BIOS çipini söküp BIOS atan yerler var. Boşu boşuna paranıza yazık etmişsiniz siz de. Gigabyte B450M S2H kullanıyorum benim de Secure Boot'tan sonra ekranıma görüntü gelmedi, sıfırlama, CMOS pinlerini kısa devre yapma vs hepsini denedim, sonrasında BIOS atan bir tanıdığıma götürüp hallettim.

BIOS atan birini nereden bulabilirim aynı sorun bende de var her şeyi denedim olmuyor.
@Baran Bulut hocam.
Çok acil cevap lazım garantiye göndereceğim 2 gün içinde.
Ne yapsam kafam karıştı.
@Baran Bulut hocam cevap bekliyorum.

Son düzenleme:
İlk önce çözümü, sonra ise nasıl Windows 11 ayarlarını yapmanız gerektiğini yazacağım.
Çözüm; Ekran kartını söküp on-board yani anakart üzerinden görüntü alacaksınız. Eğer ki işlemciniz kf serisi ise bu işlemi yapamazsınız. Bir yerden işlemci bulup böyle halletmeniz gerekir. Görüntü aldıktan sonra bios sıfırlayıp cihazı yeniden başlatın. Sonra ekran kartını takıp normal bir şekilde kullanabilirsiniz.
Peki Windows 11 tpm+secure boot nasıl yaparım?
İlk önce Bios'dan CSM ayarını disable yapacağız sonrasında f10 yapıp kaydedip pc'yi yeniden başlatacağız. Bu işlemden sonra tekrar bios'a girip secure boot ve tpm mi aktif edersek herhangi bir problem ile karşılaşmıyorsunuz.
Umarım aynı sorunu yaşayan arkadaşlara yardımım dokunur...

Geri
Yukarı