B450M S2H sistemde güç kaynağı arızası

BiTed

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600 - Powercolor Fighter 7700XT - XPG Gammix 2X8 3200mhz - Gigabyte B450m S2H - MSİ MAG 100R 400W - W11
RAM
Xpg
SSD veya HDD modeli
1TB HDD
Ekran kartı
Msi GT 1030
Anakart
Gigabyte b450m s2h
İşlemci
Ryzen 5 3600
Merhaba dostlar benim bir sorunum var.
Başlıkta da belirttiğim gibi güç kaynağından şüpheleniyorum.
PC parçalarım
-B450M S2H.
-XPG 8x2 3200MHz.
-Ryzen 5 3600.
-MSI GT 1030.
-Areocool 400W PSU
Arkadaşlar sistemi yeni yeni topladım güç kaynağım ve ekran kartım eski sadece 1 yıllıklar.
Ekran kartını denedik sorun olmuyor.
Güç kaynağını deneyemedim ama bakacağız ona da.
Soruna gelirsem arkadaşlar güç kaynağının şalterini açıyorum klavye fare kulaklık yanıyor. Güç tuşuna bastığımda görüntü gelmiyor.
Bu arada sistem bazen açılıyor bazen açılmıyor güç kablolarını tekrar çıkar tak vs. yaptık değişen bir şey yok RAM vs kesinlikle çalışıyor arkadaşlar bazen açılıyor bazen açılmıyor bilgisayar acaba tahmin ettiğim gibi güç kaynağında arıza mı var?

Merhaba dostlar benim bir sorunum var.
Başlıkta da belirttiğim gibi güç kaynağından şüpheleniyorum.
PC parçalarım.
-B450M S2H.
-XPG 8x2 3200MHz.
-Ryzen 5 3600.
-MSI GT 1030.
-Areocool 400W PSU.
Arkadaşlar sistemi yeni yeni topladım güç kaynağım ve ekran kartım eski sadece 1 yıllıklar.
Ekran kartını denedik sorun olmuyor.
Güç kaynağını deneyemedim ama bakacağız ona da.
Soruna gelirsem arkadaşlar güç kaynağının şalterini açıyorum klavye fare kulaklık yanıyor. Güç tuşuna bastığımda görüntü gelmiyor.
Bu arada sistem bazen açılıyor bazen açılmıyor güç kablolarını tekrar çıkar tak vs. yaptık değişen bir şey yok RAM vs kesinlikle çalışıyor arkadaşlar bazen açılıyor bazen açılmıyor bilgisayar acaba tahmin ettiğim gibi güç kaynağında arıza mı var?

Farklı bir prizde deneyin ve olmazsa güç kablolarını aynısından yeni üretilmiş/sıfır olduğundan emin olduğunuz farklı bir güç kablosu ile deneyin. Kasadaki donanımlar tam anlamıyla oturtulmamış fakat çalışacak düzeyde oturtulmuş olabilir. Ciddi bir sallanmayla yerinden bazı donanımlar oynamış olabilir, en sağlıklısı bu tarz problemlerde yetkili bir servise başvurmaktır. Kesinlikle farklı prizde deneyin tavsiyemdir.

Farklı bir prizde deneyin ve olmazsa güç kablolarını aynısından yeni üretilmiş/sıfır olduğundan emin olduğunuz farklı bir güç kablosu ile deneyin. Kasadaki donanımlar tam anlamıyla oturtulmamış fakat çalışacak düzeyde oturtulmuş olabilir. Ciddi bir sallanmayla yerinden bazı donanımlar oynamış olabilir, en sağlıklısı bu tarz problemlerde yetkili bir servise başvurmaktır. Kesinlikle farklı prizde deneyin tavsiyemdir.

Farklı prizlerde denedim sonuç aynı dediğiniz gibi servise yollamayı düşünüyorum ama gondermeden güç kaynağını başka bilgisayarda deneyeceğim en kısa sürede.

Kasa güç düğmesinde sorun olabilir mi? Bu da bir ihtimal...

Tuşa basınca fanlar dönüyor, şalter açınca ışıkları yanıyor.

Eski sistemimde güç kaynağı arızalandığı için bozulmuştu bulunduğum yerde elektrik kesintisi çok oluyor.

Merhaba hocam sorunu çözebildiniz mi acaba? Aynı sorun bende de var B450M S2H, Ryzen 5 3600 kullanmaktayım. Ekran kartımı ve RAM'lerimi test ettim düzgün çalışmakta. Bugün işlemcimi de test edeceğim. Dediğiniz gibi bilgisayar çalışıyor donanımlara ışık gidiyor fakat ekran gelmiyor. Mouse ve klavyeme de güç gelmiyor bilgisayar açılmadığı için.

Merhaba hocam sorunu çözebildiniz mi acaba? Aynı sorun bende de var B450M S2H, Ryzen 5 3600 kullanmaktayım. Ekran kartımı ve RAM'lerimi test ettim düzgün çalışmakta. Bugün işlemcimi de test edeceğim. Dediğiniz gibi bilgisayar çalışıyor donanımlara ışık gidiyor fakat ekran gelmiyor. Mouse ve klavyeme de güç gelmiyor bilgisayar açılmadığı için.

Güç kaynağınızı test edin.
Servise göndermiştim güç kaynağı ve ekran kartı arızalanmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı