B450M S2H Sisteme Görüntü Gelmiyor

FaLSe

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam. Önce sistemimi yazayım. Sapphire Pulse RX 5600 XT, Ryzen 5 3600, Apache panter 3000 MHz DDR 4 8x2 16 GB RAM, XPG SX8100 3000/3500 512 GB SSD, Corsair 650W 80+ Bronze PSU. Şimdi sistemi topladım her şeyi tamam 24 pin ve 4 pin CPU bağlantısını yaptım ekrana görüntü gelmedi. Şöyle bir sorun var monitörüm VGA ve HDMI girişi yok. Ekran kartını çıkardım onboard BIOS ekranına geleyim dedim o da olmadı. Fanlar RGB'ler kasa fanları işlemci fanı VA her şey sorunsuz çalışıyor. Sizce sorun ne olabilir? Kısa devre olabilir diye fanları vs her şeyi çıkardım 24 pin ve 4 pin bağlantısını yaptım Power Switch ince kablosunu taktım. Yine görüntü gelmedi. Henüz HDMI monitör bulamadığım için ekran kartı takılı şekilde deneyemedim. Parçaların hepsi sıfır kutuları yeni açıldı sıkıntı olma ihtimalı az. Sizlerden yardım bekliyorum sizce arıza nerededir? Bir de şunu da söyleyeyim RAM'leri çıkardım anakart ötüyor mu diye kesinlikle anakarttan hiçbir dıt sesi gelmedi. Bilirsiniz bilgisayar açılırken dıt sesi gelir hiçbir şekilde öyle bir ses gelmedi ama her şey sorunsuz çalışıyor. RAM'lerin birini taktım biri takılı kaldı yine ses gelmedi ikaz sesi. Audio portuna audio portu bağlıydı onuda taktım çıkardım yine olmadı. Sorunu bulmamda yardımcı olursanız çok mutlu olurum çünkü moralim bozuldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 3600 içerisinde bir grafik birimi yok. O yüzden ekran kartı olmadan görüntü alamazsınız. Monitörünüz için bir aktif dönüştürücü alıp ekran kartınız ile kullanırsanız sorununuz çözülecektir.

İşlemcinizin dahili grafik birimi yok. Ekran kartından bağlayın. Bir dönüştürücü almalısınız.
Ryzen 5 3600 içerisinde bir grafik birimi yok. O yüzden ekran kartı olmadan görüntü alamazsınız. Monitörünüz için bir aktif dönüştürücü alıp ekran kartınız ile kullanırsanız sorununuz çözülecektir.
Hocam hdmi bir monitörle deneyeceğim yarın. Olmazsa sorun anakarttamıdır sizce.

Hocam işlemciyle noboard görüntü alamıyor muyum? Ben alınabilir biliyordum?

Hocam hdmi bir monitörle deneyeceğim yarın. Olmazsa sorun anakarttamıdır sizce.

Hocam işlemciyle noboard görüntü alamıyor muyum? Ben alınabilir biliyordum?
Dediğim gibi işlemcinizin dahili grafik birimi yok. Yani ekran kartı yok. Anakartla işlemci uyumlu bir sıkıntı olmaz. Tabii içindeki bir komponent bozuk değilse.

İşlemci onboard görüntüleri desteklemiyor çünkü grafik birimi yok.
Hocam bir sorum daha var. Hdmi kablosu buldum bir laptopa bağladım ekran çözünürlüğünden ikinci ekranı seçtim lakin yine görüntü gelmedi her şeyi çalışıyor yine sıkıntısız. Sizce nerde yanlış yapıyorum.
Dediğim gibi işlemcinizin dahili grafik birimi yok. Yani ekran kartı yok. Anakartla işlemci uyumlu bir sıkıntı olmaz. Tabii içindeki bir komponent bozuk değilse.
Hocam bir sorum daha var. Hdmi kablosu buldum bir laptopa bağladım ekran çözünürlüğünden ikinci ekranı seçtim lakin yine görüntü gelmedi her şeyi çalışıyor yine sıkıntısız. Sizce nerde yanlış yapıyorum

Hocam bir sorum daha var. Hdmi kablosu buldum bir laptopa bağladım ekran çözünürlüğünden ikinci ekranı seçtim lakin yine görüntü gelmedi her şeyi çalışıyor yine sıkıntısız. Sizce nerde yanlış yapıyorum.

Hocam bir sorum daha var. Hdmi kablosu buldum bir laptopa bağladım ekran çözünürlüğünden ikinci ekranı seçtim lakin yine görüntü gelmedi her şeyi çalışıyor yine sıkıntısız. Sizce nerde yanlış yapıyorum
2 ekranı aynı anda Kullanmadığım için bir şey diyemem.

Laptop hdmi girişi görüntüyü harici ekrana aktarmak için yani laptop ekranını harici ekran olarak kullanamazssınız.

Geri
Yukarı