B450M S2H V2 sistem Gigabyte yazısında donuyor

Emre Bayam

Decapat
Merhaba bir gün PC'yi açtım ve anakart yazısında PC dondu ve yeniden başladı. OC otomatik onarmaya attı. USB'den temiz kurulum yaptım ama sonuç yine aynı. Aklınıza gelebilecek her şeyi denedim RAM sök tak SSD değiştir vb. sadece farklı ekran kartı denemedim. Yardımcı olabilecek var mı?
Sistemim;
Gigabyte B450M S2H v2.
XPG 8x2 16 GB 3000MHz RAM.
Adata XPG 512 GB M.2 SSD.
ASUS Dual RX 5500 XT 4 GB.
Ryzen 3 3100.
Kasa ve PSU Cooler Master.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, şansınıza RAM'ler ve SSD XPG marka. Bunlar uyum sorunu yapabilir. BIOS güncellemesi isteyebilir. BIOS güncellemesi yapmışsınız. RAM'leri tek olarak deneyin. Olmazsa, SSD kaynaklı da olabilir.

Ayrıca o mavi ekrandan sonra ekran kartından garip bir ses geldi zaten driver yüklerken kapanıyorsa ekran kartı ile alakalıdır sanırım anakart veya başka bir şey bunu tetitkler mi?
Minidump verir misiniz?

Hocam, şansınıza RAM'ler ve SSD XPG marka. Bunlar uyum sorunu yapabilir. BIOS güncellemesi isteyebilir. BIOS güncellemesi yapmışsınız. RAM'leri tek olarak deneyin. Olmazsa, SSD kaynaklı da olabilir.

2 RAM var takılabilecek her kombinasyonu denedim. Arkadaştan HDD aldım Windows kurdum aynı sorun var.
Minidump verir misiniz?

O nedir?

Anakartın kutusunda olma ihtimali var.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210405-092854_Drive.jpg
    Screenshot_20210405-092854_Drive.jpg
    53,7 KB · Görüntüleme: 37
Hocam yapmanızı istediğim birkaç şey var. Şimdi öncelikle bilgisayarın internetini kesip açın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu işlemi uygulayın. Sonra ise sürücü yüklemeden minidump dosyasını paylaşın. Minidump Dosyalarını Paylaşın böylece hangi parçanın sorunlu olduğu hakkında fikir sahibi olabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı