Çözüldü B450M S2H V2'da OC seçeneği yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BlueMagic

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı olmaya çalışıyor.
BIOS sürümü F60'iken yoktu, son sürüm olan F62d'ye yükselttim gene yok. Başka bir yerden falan mı açılıyor acaba bileniniz var mı? Anakart üzerinden işlemciye OC denemesi yapacaktım ama ayarını bulamadığım için yapamıyorum.

Son düzenleme:
Gelişmiş frekans ve de-DEilim'den ayarlayacaksın işte, olmuyor mu?

@Sir Benjamin pardon yanlış yerin fotoğrafını atmışım. Normalde çevre birimlerinin olduğu kısımda AMD Overclocking kısmı oluyormuş. O ayarı açtıktan sonra frekans değişimine izin veriyormuş. Bende o kısım yok onu sormak istemiştim ama yanlış foto atmışım. Şöyle o kısım olan bir örneğini atayım;

video.png

Bende AMD Overclocking ayarı yok yani. O ayarı bulamadığım içinde frekansı otomatikten manuel'e geçiremiyorum bir türlü. İzin vermiyor benim ayar yapmama.

Hatta daha iyi anlamanız için kendi çevre birimleri bölümümü de atayım. Normalde yukarıdaki fotoğraftaki gibi AMD Overclocking ayarının olması lazım ve o ayarı açtıktan sonra OC yapılması lazım. Bende o ayar yok işte. Onu sormak istedim.

photo6026131861715137954.jpg

Şöyle @Recep Baltaş ı etiketleyeyim de denk gelirse bakar belki. O anlar problemin kaynağını kesin. 😀

Son düzenleme:
M.I.T sekmesine bakar mısın bir de? Oradan gelişmiş CPU ayarlarında olabilir.

Seninle farklı BIOS sürümünde aynı sorunu yaşayan birini daha buldum, bu konuyu takip eder misin bir de?

Seninle farklı BIOS sürümünde aynı sorunu yaşayan birini daha buldum, bu konuyu takip eder misin bir de?
Tekrar bir bakınayım bakalım. Sizin dediğiniz yöntem ile yapılıyormuş galiba ama çok da denedim olmadı. En iyisi tekrar bir kurcalayayım. Duruma göre yazarım buraya.

@Sir Benjamin yok hocam bir türlü ayar yapmama izin vermiyor. Üzerine çift tıklıyorum, enter ile girmeye çalışıyorum ama yok, tepki vermiyor, ellettirmiyor. Neyi yanlış yapıyorum anlamadım. 🤔

photo6026131861715137958.jpg

photo6026131861715137957.jpg

Son düzenleme:
Oraya değer yazmayı denedin mi hiç? Önce tabii orayı otomatikten manuele almak lazım ama.

Sorunun çözülmesine sevindim, iyi OC'ler. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı