B450M S2H ve R5 5600X uyumu

gökhan1333

Hectopat
Merhaba gençler hazır efsane cuma varken yeni sistem toplayalım dedik.
Sistemi toplarken mümkün olduğunca F/P üzerinde yoğunlaştık, sistemin kalbinde 5600X yatıyor.
B450'lere Ryzen 5000 desteği gelecek diyerekten Gigabyte B450M S2H kullandık.
Şu an da bazı 450 ve 470 anakartlara Ryzen 5000 desteği yayınlandı, MSI ocak 2021'de geleceğini söyledi ama Gigabyte'dan bir açıklama yok. AMD B450'lere desteğin geleceğini açıkladı anakart üreticilerinin bu desteği vermeme gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Bu bizi endişelendirdi sizlere danışmak istedik.

5600X gibi bir mekan sahibi işlemciye resmen küfür etmişsiniz B450 bir anakart almakla.
Zaten bu işlemciyi alabiliyorsanız gidip 2-3 bin TL değerinde anakartlar tercih etmelisiniz, bu öyle olur yani. Bu arada güç kaynağından fazla kısmadınız umarım, 2-3 gün sonra patlayadabilir.

5600X gibi bir mekan sahibi işlemciye resmen küfür etmişsiniz B450 bir anakart almakla.
Zaten bu işlemciyi alabiliyorsanız gidip 2-3 bin TL değerinde anakartlar tercih etmelisiniz, bu öyle olur yani. Bu arada güç kaynağından fazla kısmadınız umarım, 2-3 gün sonra patlayadabilir.
Güç kaynağı olarak bunu aldım:
Sistem toplamak istemeseydiniz konuyu buraya açmazdınız.
Bilgisayar Toplama (technopat.net)

Anakart alınırken sadece çipsete bakılmaz. VRM'ler ve mosfet soğutucu etkenleri de vardır. B450 alabilirsiniz ama Tomahawk falan alın S2H olmaz o işlemciye.
Sistem daha toplanmadı? Toplanma aşamasında. Aslında ilk başta bende dediğiniz gibi tomahawk serisi veya gaming serisi bir anakart almak istiyordum.
Sonra internetten bu video ile karşılaştım
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ardından İnternette benzer kombinasyon yapan yabancı insanların testlerinide dikkatlice izledim sonuç olarak
Anakartın işlemci performansı üzerindeki etkisi 0 olduğuna kanaat getirdim
Tabiki buradaki performans dan kastım o.c olmadan stok değerlerde yapılan testlerdir

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı