B450M S2H ve TUF Gaming allıence uyumu

ipekitten

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi birkaç YouTube kanalında ve birkaç forum konusunda bu iki parçayı kullananlara denk geldim. Ayrıca parçalar İncehesap'ın sistem toplama robotunda da gözükmekte. Ancak sizlerede sormak istedim. Soruma gelecek olursak;

Gigabyte B450M S2H 3600mhz(o.c)
Team t-Force TUF Gaming allience 8x2 3200 MHz RAM'ler uyumlu mu?

Bunun dışında bu parcaları kullanan var mı? Ve ek olarak anakart RAM uyumluluğu neye göre belirlenmekte? İlginiz için teşekkür eder, iyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Almayı düşündüğün işlemci nedir? Mesela gidip 2933 destekleyen bir işlemci alırsan o RAM'i alman gereksiz olur diye soruyorum.
Uyumlu da o fiyata daha iyi RAM'ler var. O tür yerlerden PC toplamak yerine Akakçe gibi siteleri kullanıp İtopya'daki indirimleri takip etmenizi öneririm.
Uyumlu. RAM uyumluluğu DDR türüne göre belirleniyor asıl aslında.

Hayırlı olsun.

Teorik olarak evet uyumlu. Son günlerde çok fazla bu konu açılıyor.
Hepinize cok tesekkur ederim oncelikle. Bu arada maddi yetersizlikten oturu 3400G aldim sonra yukseltme yaparmiyim bilmiyorum. 3400G 2933 desteklesede yeni biosla bu yukseldi sanirsam. Ve pek cok sitede 3200 mhz kullanilabilir durumda. Neye gore uyumlu diyorsunuz ayrica sorabilir miyim? yani tam olarsk uyumsuzluk durumu neye gore belirleniyor?

3400G aldıysanız öncelikle hayırlı olsun. RAM olarak 2x8 3600 MHz öneririm. Ben 3200G ile bile 3600 MHz kullanıyorum.

Bende 3400G var ben RAM hızımı 3200'e çıkartınca PC açılmıyor. Ben işlemcim desteklemiyor diye düşünüyordum siz 3600'e çıkartınca bir sıkıntı olmuyor mu? Eğer olmuyor ise benim başka bir sıkıntım var demektir :D.

DRAM Voltajı vermek gerekiyor biraz. Ben tek modülde 3600 kullanabiliyorum ancak çift modülde 3266 üstüne çıkmıyor. 3200'de gecikme değerlerini de optimal şekilde ayarlayarak kullanıyorum. DRAM voltajı 1.35.

Geri
Yukarı