B450M TUF Gaming USB Görmüyor

Mkf1905

Hectopat
Dün Hepsiburada'dan B450M TUF gami̇ng Plus aldım bugün bağlantılarını yaptım ama şöyle bir sıkıntım var ilk açıldığında USB klavye ve mouse gördü ama şimdi açılışta American BIOS bölümünde no keyboard dedected yazıyor. Ne mouse ne de klavyeyi görüyor. Daha doğrusu USB'lerin hiçbirini görmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün Hepsiburada'dan B450M TUF gami̇ng Plus aldım bugün bağlantılarını yaptım ama şöyle bir sıkıntım var ilk açıldığında USB klavye ve mouse gördü ama şimdi açılışta American BIOS bölümünde no keyboard dedected yazıyor. Ne mouse ne de klavyeyi görüyor. Daha doğrusu USB'lerin hiçbirini görmüyor.
Acaba ilk kuruluşta yanlışlıkla tüm usb portlarını kitlemiş olmayasiniz?

Acaba ilk kuruluşta yanlışlıkla tüm usb portlarını kitlemiş olmayasiniz?
Bu durumu nasıl anlayabilirim. Birde 500 W psu'dan kaynaklı olabilir mi?
Sistemime ek Ryzen 5 2600x işlemci ve Rx570 8 GB Kullanıyorum. 500 W Psu yeterli mi sizce bundan kaynaklı olabilir mi?

Sistemime ek Ryzen 5 2600x işlemci ve Rx570 8 GB Kullanıyorum. 500 W Psu yeterli mi sizce bundan kaynaklı olabilir mi?
Sistemi hiç prime95 tarzı stres testine soktunuz mu? Eğer psu yetersiz olsaydi stres testinde kapanırdı. Ben psu dan olduğunu düşünmüyorum. Bana kalirsa sorun portlarin kilitlenmiş olmasinda. Hiç kasanın ön portlarinda denediniz mi?

Sistemi hiç prime95 tarzı stres testine soktunuz mu? Eğer psu yetersiz olsaydi stres testinde kapanırdı. Ben psu dan olduğunu düşünmüyorum. Bana kalirsa sorun portlarin kilitlenmiş olmasinda. Hiç kasanın ön portlarinda denediniz mi?
Ön portları demedim anakarta bağlı ama orda da sonuç yok çalışmıyor. Stres testi felan anlamıyorum bu işten fazla.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı