B450M S2H'e 3600 MHz RAM uyumu

regedya

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
B450M S2H'da OC ile RAM'ler için 3600 MHz desteğe kadar çıkabiliyoruz. Burada sıkıntı yok ama siz bunu yapmamı önerir misiniz, burada sıkıntı var. Elimde 2 X G.Skill 8 GB Ripjaws 3600 MHz var, bunların halihazırda sahip olduğu MHz'lardan daha az MHz kullanmak istemiyorum. Siz ne önerirsiniz, OC yapmam sağlıksız mı olur yoksa gerekli midir? Teşekkürler.

Edit: İşlemcim Ryzen 3 3100

Son düzenleme:
Anakartınız 3600 MHz bellek desteği sunuyorsa ve bellekleriniz zaten 3600 MHz ise bir risk yok. İstisna olarak sorunlarla karşılaşanlar görebiliyoruz ancak sıkıntılı bir durum yok yani. Olası bir durumda BIOS'a girip değiştirmeniz de basit.

Gigabayte B450 SH2 modeli, ve aynı ramdan mevcut 2 gün oluyor pc kuralı bilgisayar ilk açıldığında 2133 mHz olarak başladı sonra bios güncelleyip xmp değerinden profil 1 seçtim 3600 mhzde şuan sorunsuz çalışıyor mavi ekran falan böyle bir şeyde olmadı.

Hocam, zaten cevap verilmiş. Kullanabilirsiniz.

Bu anakart hep mi 3600 MHz'ydi yoksa BIOS güncellemesiylemi öyle oldu? Bende de aynı anakart var alalı beş ay falan oldu 3200 MHz diye hatırlıyorum da.

Bilmiyorum internet ortamlarında ve satıcısında OC ile 3600 MHz a kadar çıkabildiği söyleniyor. Firmanın kendi bilgilendirmesinde ise 3200 MHz (OC) yazıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı