Çözüldü B450M sistemde boot LED yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EmirGkts

Hectopat
Yer
Başkent
Daha fazla  
RAM
F4-3600c18s-8gvk
İşlemci
R5 5500
Merhaba. Ben R5 5500, B450M Pro M.2 Max, G.Skill F4-3600 RAM aldım İtopya Ankara'dan. İlk önce VGA LED takılı kalıyordu şimdi ise boot da kalıyor BIOS sıfırlama denedim farklı GPU denedim ama sorun çözülmedi. Bence sorun RAM'in desteklenmemesi.
BIOS Update İtopya'da yapıldı elimde R5 3xxx işlemci yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunu çözdüm BIOS'tan UEFI kapanması gerekliymiş eski ekran kartları için.
Başka RAM ile deneme şansın var mı? RAM'lerde sorun olsa görüntü vermez 1 kısa bip - dram yenileme hatası - anakarttaki hafıza yenileme devresi arızalı. RAM bellekleri çıkarıp tekrar yerleştirmeyi deneyin. Veya farklı bir RAM ile deneme yapın. 2 kısa bip - uyumluluk hatası - RAM bellekleri çıkarıp tekrar yerleştirmeyi deneyin. hata devam ederse RAM değişimi yapın.
Önce kasanın güç kablosunun çıkarın daha sonra anakart üzerindeki BIOS pilini çıkartıp kasa güç düğmesine 10 - 15 saniye basılı tutun sistemdeki kalan gücün boşaltılması sağlayın daha sonra BIOS pilini tekrar takın ve güç kablosunu fişe takıp kasayı çalıştırın bu şekilde BIOS sıfırlanmış olacaktır. Bazı donanım değişikliklerinde bu tip siyah ekran ile karşılaşabilirsiniz. Bu şekilde sistem gelmez ise işlemcinizi başka bir AM4 soket anakartta deneyin işlemcide sorun olabilir.

Başka RAM ile deneme şansın var mı? RAM'lerde sorun olsa görüntü vermez 1 kısa bip - dram yenileme hatası - anakarttaki hafıza yenileme devresi arızalı. RAM bellekleri çıkarıp tekrar yerleştirmeyi deneyin. Veya farklı bir RAM ile deneme yapın. 2 kısa bip - uyumluluk hatası - RAM bellekleri çıkarıp tekrar yerleştirmeyi deneyin. hata devam ederse RAM değişimi yapın.
Önce kasanın güç kablosunun çıkarın daha sonra anakart üzerindeki BIOS pilini çıkartıp kasa güç düğmesine 10 - 15 saniye basılı tutun sistemdeki kalan gücün boşaltılması sağlayın daha sonra BIOS pilini tekrar takın ve güç kablosunu fişe takıp kasayı çalıştırın bu şekilde BIOS sıfırlanmış olacaktır. Bazı donanım değişikliklerinde bu tip siyah ekran ile karşılaşabilirsiniz. Bu şekilde sistem gelmez ise işlemcinizi başka bir AM4 soket anakartta deneyin işlemcide sorun olabilir.
Maalesef başka ddr 4 ram bulamadım ama kaliteli bir bilgisayar servisine gittim oda ram problemi dedi onun elindede ddr4 ram yokmuş yoksa deneyecektik defalarca kez biosuda sıfırladım yine aynı oluyor

1 uzun 2 kısa veriyor ekran kartı sorunu ama farklı ekran kartları ilede denedim

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı