B450M ve Ryzen 5 3600 uyumlu mu?

İşlemci düşürülüp daha iyi bi ekran kartı çıkar mı?
Ekran kartını kısa vadede yükseltirim dersen RX 580 seni tatmin eder. Hatta ikinci el RX 580 bile alabilirsin. Ama ben uzun usre yükseltmem dersen işlemci 1600AF alınıp ekran kartını 1660 SUPER'e zorlasan daha iyi olur.

Sonu Max ile biten MSI kartlar fabrika çıkışlı olarak 3000 serisi için BIOS güncel olarak geliyor.
Elimde var deyince MAX ibaresi gözümden kaçmış, ilk çıktığında alınmış modellerden sandım. Doğru diyorsun.

Arkadaş çoktan almış olmasaydı B450M S2H önerecektim, elindeki anakart iyi değil. VRM soğutması yok ve CPU güç girişi 4 pin. 3600 gibi agresif bir işlemci için az gelebilir. VRM kalitesi de iyi denemez. 3600 için düşük kalmış biraz anakart.

Ekran kartını kısa vadede yükseltirim dersen RX 580 seni tatmin eder. Hatta ikinci el RX 580 bile alabilirsin. Ama ben uzun usre yükseltmem dersen işlemci 1600AF alınıp ekran kartını 1660 SUPER'e zorlasan daha iyi olur.
O zaman son olarak 2. Defa 1600 AF ile 1660 süper ikilisi geldiği için ve 2 3 yıl tekrar bi upgrade yapamayacağım dan bu ikiliyi sisteme ekliyorum.

Bahsi geçen ekran kartı ve işlemci budur.
İşlemcimiz.
Arkadaş çoktan almış olmasaydı B450M S2H önerecektim, elindeki anakart iyi değil. VRM soğutması yok ve CPU güç girişi 4 pin. 3600 gibi agresif bir işlemci için az gelebilir. VRM kalitesi de iyi denemez. 3600 için düşük kalmış biraz anakart.

Elimde bulunan anakart dediğiniz gibi mi?

Elinizde bulunandan bahsediyorum zaten. 1600 için gayet yeterli ancak 3600 ağır gelebilir bu anakarta. O yüzden 1600 - 1660 yapmanız çok iyi oldu.
Yorumunuz için teşekkürler son olarak sistemi yazıyorum.

Son düzenleme:
O 1600 12nm modeli değil, yenilenmemiş normal modeli. Bir de 650W bu sisteme çok fazla. 500 veya 550W öneririm. Ekran kartı olarak o fiyata 1660 Super bulabilirmişsiniz gibi geliyor, normal 1660 ile aralarında fark edilecek kadar fark var kesinlikle. Anakart konusunda Sensei'ye katılıyorum.

Anakart eklemene gerek yok. Kötü de olsa Ryzen 5 serisi işlemciyi besler merak etme. O eklediğin A320 seninkinden daha iyi değil. Tasarım olarak aynısın laciverti.

Anakart elimde mevcut aynısı olduğundan ekledim.Maskat alacak arkadaşlar bilgilensin diye böyle bi sistem toplanır mı diye görsünler istedim.Yani Anakarta fazladan para vermeyeceğim.

Ekran kartının 1660 süper olanını ekledim. PSU içinde ileride ekran kartını yükseltince ek para çıkartmasın diye şimdiden alıyorum
O 1600 12nm modeli değil, yenilenmemiş normal modeli. Bir de 650W bu sisteme çok fazla. 500 veya 550W öneririm. Ekran kartı olarak o fiyata 1660 Super bulabilirmişsiniz gibi geliyor, normal 1660 ile aralarında fark edilecek kadar fark var kesinlikle. Anakart konusunda Sensei'ye katılıyorum.
Tamam Vatan bilgisayarda buldum teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı