Çözüldü B460M-A PRO ve Corsair SPEC-Delta RGB bağlantısı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bakbak

Femtopat
Daha fazla  
Yeni kasa topluyorum ve çok da bilgili değilim. B460M-A PRO anakartım ve SPEC-Delta kasam var. Araştırdığıma göre anakartım RGB ayarı desteği sunmuyor ve kasam da ARGB değil. Bunları birbirine bağlayabileceğim ve RGB sistemini ya da fan hızı vs. gibi özellikleri yazılımla kontrol edebileceğim bir yol var mı? Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Fanların ışık ve hız bağlantıları farklı.
Büyük ihtimalle fanlar çoklayıcı ile fan yuvasına bağlı. Onlar kontrol edilebilir.

Işıklandırma ise içindeki küçük kumanda ile kontrol edilebilir.
Cevabınız için teşekkür ederim. Bilgisizliğimi mazur görün bir soru daha sormak istiyorum. Alacağım bir RGB kontrolcüsü ile RGB ayarlarımı yazılımlar üzerinden yapabilir miyim?

Maalesef anakart üzerinde konnektör olmadığı için onunla edemezsiniz. Uygun bir kontrolcü bulursanız onunla yazılım ile kontrol edebilirsiniz ama çok pahalıya gelir. Kontrolcü üstündeki fiziksel tuşlar ile ışıklandırma kontrolü yapabilirsiniz.

Başka fanlar ve daha uygun bir kontrolcü kullanmak daha mantıklı bile olabilir yerine göre.

Geri
Yukarı