Corsair Spec Delta RGB bağlantısı

mehmetsafagunes

Centipat
Merhabalar. Sistemi topladım. Anakartım B450M-A PRO Max modeli ve anakart üzerinde bir tane 4 pinlik SYS fan1 girişi mevcut. Fakat kasada 3 RGB ön ve 1 tane egzos fanı bulunmakta. Bunu sisteme nasıl bağlayabilirim? Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.

RGB bağlantısı SYS fan bağlantısı ile yapılmaz. 12V RGB başlığı lazım. 4 pinden oluşur. Eğer fanları bağlayacaksanız ona uygun bir çoklayıcı alıp molex, SATA veya anakart SYS fan bağlantısını kullanırsınız. Eğer fanların RGB ışıklarını çoklayıp anakarta bağlamak istiyorsanız -ki kasanın kendi içinde SATA ile çalışan kontrolcü var- alacağınız şey benim de kullandığım aşağıdaki çoklayıcı ve eğer gerekirse dişiden erkeğe çeviren jumper:

12V 4 pin RGB başlık çoklayıcı
Erkek konnektör gerekirse dişi konnektöre takılacak olan jumper

Fanların konnektörleri neye benziyor şu an hatırlamıyorum. Aldığım yer sistem montajını yaptığı için oraya dikkat etmedim. Ben sonradan işlemcinin Wraith Prism RGB fanını, kasanın önündeki 3 RGB fanı ve kendi döşediğim 1,5 metrelik RGB şeridi çoklamak için yukarıdaki çoklayıcıyı aldım.

Anakartınız RGB desteklemiyor. Kasada dahili bir kontrolcü de bulunmamakta. Ekstra kontrolcü satın almanız gerekmekte.

RGB bağlantısı SYS fan bağlantısı ile yapılmaz. 12V RGB başlığı lazım. 4 pinden oluşur. Eğer fanları bağlayacaksanız ona uygun bir çoklayıcı alıp molex, SATA veya anakart SYS fan bağlantısını kullanırsınız. Eğer fanların RGB ışıklarını çoklayıp anakarta bağlamak istiyorsanız -ki kasanın kendi içinde SATA ile çalışan kontrolcü var- alacağınız şey benim de kullandığım aşağıdaki çoklayıcı ve eğer gerekirse dişiden erkeğe çeviren jumper:

12V 4 pin RGB başlık çoklayıcı
Erkek konnektör gerekirse dişi konnektöre takılacak olan jumper

Fanların konnektörleri neye benziyor şu an hatırlamıyorum. Aldığım yer sistem montajını yaptığı için oraya dikkat etmedim. Ben sonradan işlemcinin Wraith Prism RGB fanını, kasanın önündeki 3 RGB fanı ve kendi döşediğim 1,5 metrelik RGB şeridi çoklamak için yukarıdaki çoklayıcıyı aldım.
Öncelikle yanıt için teşekkürler elimde çoklayıcı mevcut kasaya bağlantısını nasıl yapacağım bu konud yardımcı olabilme şansınız var mı
Anakartınız RGB desteklemiyor. Kasada dahili bir kontrolcü de bulunmamakta. Ekstra kontrolcü satın almanız gerekmekte.
kasam ile birlikte hızı ve rengini değiştirebileceğim bir bağlantıda beraberinde geldi fakat bağlantıyı nasıl yapacağımı bilmiyorum
1587580679536..jpg

Son düzenleme:
RGB bağlantısı için kontrolcüyü SATA Power'e bağlayın. Fanlar için çoklayıcı alıp sys_fan portuna takın.

Aynı sorunu MSI marka bir kasada yeni yaşadım 4 sysfan beslemesi olan çok fazka anakart oladuğunu düşünmüyorum. Üreticilerin Molex yerine neden sysfan beslemelerini tercih ettiğini de anlamış değişim ben sorunu şu şekilde çözdüm.

Fotoğrafta sysfan girişindeki 12V ve ground pinlerini söktüm (üstlerinde görünen küçük metal bölümlere hafif bir baskı ile rahat bir şekilde çıkarabilirsiniz) Molex girişlerindeki 12Vlara direkt bağladım ( Molex beslemeler üzerindeki sarı kablo 12 v + yanında bulunan siyah - kutuptur)

Bu bağlantıyla sorunsuz şekilde fanın 12V beslemesini yapmış olursunuz.

Dosya Ekleri

• 4DAF45CF-9791-44C5-B05F-8EEBD101D5A1.jpeg
    4DAF45CF-9791-44C5-B05F-8EEBD101D5A1.jpeg
    131,4 KB · Görüntüleme: 62
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı