B460M PRO VDH vs. TUF B460M PLUS

O zaman düz versiyonunu alın.

Zaten bende kriter nokta M.2 slotu, 4 RAM slotu olması ve RGB, ARGB soketi olması en ucuza da bu anakart var. Cuma günü Gaming gecesinde B460M PRO 570TL olmuştu onda da istediğim özellikler var sadece 2 tane RAM slotu var. Eğer yine güzel bir indirim yakalarsam o anakartı da alabilirim. Belki 11400F + B560 alırım biraz bekleyip hiç belli olmaz. Dediğim gibi i5 7200udan hangi işlemciye geçersem geçeyim çağ atlamış olurum.

Konu içerisinde RTX 3060'tan söz etmişsiniz ancak gelen haberleri takip ederseniz çıkış fiyatının üstüne satılacağı aleni şekilde belli oluyor. Yükselen madencilik furyasından ötürü bu kart ülkemize gelse bile aşırı pahalı satılacak. Aynı sizin gibi bu kartı bekliyorum ve durduk yere aşırı ödeme yapılmasını ne kendim ne de sizin için doğru bulamam.

Bu açıdan: 11. nesil desteği olmayan B460 yerine H/B500 serisini beklemeniz daha faydalı olur. XMP imkanını da sunacaklar ve yüksek frekanslı RAM'lerle ekstra performans alabileceksiniz.

Konu içerisinde RTX 3060'tan söz etmişsiniz ancak gelen haberleri takip ederseniz çıkış fiyatının üstüne satılacağı aleni şekilde belli oluyor. Yükselen madencilik furyasından ötürü bu kart ülkemize gelse bile aşırı pahalı satılacak. Aynı sizin gibi bu kartı bekliyorum ve durduk yere aşırı ödeme yapılmasını ne kendim ne de sizin için doğru bulamam.

Bu açıdan: 11. nesil desteği olmayan B460 yerine H/B500 serisini beklemeniz daha faydalı olur. XMP imkanını da sunacaklar ve yüksek frekanslı RAM'lerle ekstra performans alabileceksiniz.

Bütçem kasa+monitör+klavye, kulaklık için 10.000TL ne yapsam artık bilemiyorum çok arada kaldım.

@Eren1661

Bu madencilik furyası işlemci ve anakart gibi bileşenler için risk teşkil etmiyor ama ekran kartı piyasası uçtu. En kötü birkaç parçanızı alıp kenara koyarsınız. Ekran kartının fiyatı makul seviyeye gelince sistemi bir araya getirirsiniz.

Şu an zaten elimde bir laptop var onu salı gibi yeni sahibine verip parayı alacağım en kötü dediğiniz gibi pusuda yatıp RTX 3060 alacağım. Sonra 11. nesil çıkınca alabilirim çok beklemekte istemiyorum.

Şu an zaten elimde bir laptop var onu salı gibi yeni sahibine verip parayı alacağım en kötü dediğiniz gibi pusuda yatıp RTX 3060 alacağım. Sonra 11. nesil çıkınca alabilirim çok beklemekte istemiyorum.
Ben de sizinle aynı durumdayım. 11. nesil ve b560 beklemeyi düşünüyordum fakat amazonda 1100 TL'ye 10400 bulunca direk yapıştırdım ve incehesap gecesinden 590 TL'ye b460m pro aldım. Laptopumu satıp bir süre ekran kartsız 10400 ile idare edeceğim bu hafta sistemi toplayıp. Sizin gibi 3060 almayı planlıyorum. Bence siz de iyi bir fırsat yakalarsanız kaçırmayın, 11400'ün ve b560 anakartların fiyatlarını henüz bilemiyoruz ne zaman çıkacakları bile meçhul. Fakat bekleyebilirseniz tabii ki süper ötesi olur.

Ben de sizinle aynı durumdayım. 11. nesil ve B560 beklemeyi düşünüyordum fakat Amazon'da 1100 TL'ye 10400 bulunca direk yapıştırdım ve İncehesap gecesinden 590 TL'ye B460M PRO aldım. Laptopumu satıp bir süre ekran kartsız 10400 ile idare edeceğim bu hafta sistemi toplayıp. Sizin gibi 3060 almayı planlıyorum. Bence siz de iyi bir fırsat yakalarsanız kaçırmayın, 11400'ün ve B560 anakartların fiyatlarını henüz bilemiyoruz ne zaman çıkacakları bile meçhul. Fakat bekleyebilirseniz tabii ki süper ötesi olur.

Az önce de dedim hocam i5 7200u 2C 4tden 10100F e bile geçsem çağ atlarım. Bu cuma akşamı olan indirim gibi ucuza 10400F ve B460 bulursam düşünmeden alırım.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı