B550 - A Pro anakartta Corsair Vengeance RAM MHz sorunu

Kamurannn

Hectopat
Daha fazla  
2 Aydır çözümünü bulmaya çalıştığım olan RAM'lerimi garantiye göndereceğim. Ama bu sorun tam olarak RAM mi bilmiyorum. Corsair Vengeance RGB Pro 3200MHz (2x8) stabil olarak Max 2800 MHz'e olarak çalıştırabiliyorum. XMP açık bir şekilde olmuyor. Default ayarlarda kalıyor. Kapalı olup, elle ayarlasam da 3200MHz olarak çalışmıyor ve BIOS çıkışı sonucu OC hatası veriyor. MSI ile mail üzerinden dediğim gibi stabil olarak 1.38 Voltajda 2800MHz kadar çalıştırdık. Bir başka şey de sistemi toplamamın üzerinden 4 ay kadar bir süreçte, yaklaşık 10 veya daha fazla mavi ekran hatası aldım. Bütün minidump dosyalarının ortak sonuç hatası "RAM". Memtest86 yapıyorum sorun çıkmıyor. 15 kere yaptım bunca zamandır ve sadece 11. yapışımda 70 tane hata buldu. Bunun üzerine Corsair ile iletişime geçip bana CMOS sıfırlayıp bir daha yapmam rica edildi. Dediklerini yaptıktan sonra ve 4 kere daha test ettim ve sonuç ise hata yok. Tek tek test ettim yine yok. Ben bu RAM'lerle ne yapabilirim? MHz değeri olarak XMP'den dolayı anakart hatası gibi, minidump dosya sonuçlarına göre de RAM'ler sorunlu. Ne yapmalıyım?

RAM'leri garanti göndersem nasıl olacak? Anakartı da göndermeli miyim?

Bu sorun hakkında birden fazla kez konu açtım, kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vengeance LPX serisinin çipleri iyi değildi. RGB modeli de kötü gibi duruyor. XMP zaten var olan sorunu açığa çıkarmış. Bellekleri garantiye gönderin.
Anakart ile herhangi bir sorun yok yani. RAMleri göndermem yeterli olacaktır değil mi? Bir de XMP var olan sorunu açığa çıkarmış dediniz de XMP hatası anakart değil mi? RAMleri göndersem sorunsuz deyip yollarlar diye şüphe ediyorum da.

Geri
Yukarı