Çözüldü MSI H510M Pro anakartta Corsair Vengeance 3200 MHz RAM çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

shazzy

Zeptopat
Daha fazla  
MSI H510 M Pro anakart için uyumlu olduğunu düşündüğüm Vengeance LPX DDR4 3200 8 GB CL16 RAM satın aldım fakat düzgün takmama rağmen hala bilgisayar okumuyor ve diğer RAM'le çalışmaya devam ediyor, kutusu açıldığı için iade de edemiyorum, ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tek olarak işlemciye yakın olanda deneyin. Her ikisi de çalışırsa uyumsuzluk da olabilir. Gördüğüm kadarıyla Slot 2 çalışıyor ve zaten iki slot var. Parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile de temizleyip deneyebilirsiniz. Eski ama işe yaradığı çok olmuş bir yöntemdir. Bir de BIOS resetleyip deneyebilirsiniz.
Diğer RAM modeli nedir? CPU-Z ile Memory ve SPD sekmelerini atar mısınız?

Hayır hocam. Program kurup atabilirsiniz.

Hayır hocam. Program kurup atabilirsiniz.
1668022567157.png
1668022587318.png

Buyur ustam.

Diğer RAM de takılı mı ve okumuyor mu?

Evet takılı. Ustam sana atarken fark ettim sanırım bu sefer fabrikada takılan RAM'i okumamış benim sonradan attığımı okumuş içinde gelen RAM'i de çıkardım çünkü denemek için şu an benim uyumsuz sandığımı okuyor sanırım birbiriyle uyumsuzsa bu şekilde diğerini göstermeme ihtimali var mı yoksa tek seçenek ben mi ilk slotu yanlış taktım?

Tek olarak işlemciye yakın olanda deneyin. Her ikisi de çalışırsa uyumsuzluk da olabilir. Gördüğüm kadarıyla Slot 2 çalışıyor ve zaten iki slot var. Parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile de temizleyip deneyebilirsiniz. Eski ama işe yaradığı çok olmuş bir yöntemdir. Bir de BIOS resetleyip deneyebilirsiniz.

Çözüm

Hocam teşekkürler ilgin alakan için. SS istediğin programdan kafamda yanan ışık sayesinde slotları değiştirip halihazırda önceden çalışan RAM'i okumadığını öğrendim ve silgiyle silip düzgünce oturttum slotuna. RAM işini çözmüş oldum uyumlu bir RAM'le takasa bile girecek duruma gelmiştim sinirden desteğin için teşekkürler konuyu çözmüş bulunmaktayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı