B550-A Pro veya alternatif anakart önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bütçe
1000-1500TL

UlasDemircan99

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba herkese, şu anda ileriye dönük işlemci satın aldım (R5 5600X) yanına da ileriye dönük anakart almak istiyorum.

Çok fazla anakart araştırması yaptım, bütçem maksimum 1500 civarı olduğu için X570'e girişmek istemedim. B550-A Pro'ya da B550 Tomahawk almayı düşünüyordum, VRM değerleri aynı sanırsam (13 faz) fakat ısıları birkaç derece fark ediyor, aralarında 400TL civarında bir fark var şu anda Akakçe'de, bu kadar farka Tomahawk almaya değer mi bilmiyorum, anakart konusunda çok da fazla bir bilgim yok açıkçası.

R9 3950X gibi yüksek performanslı işlemcilere ve 3080 gibi ekran kartlarına yöneleceğim, RGB gibi şeyler pek önemli değil, ben daha çok fiyat/performans'dan yanayım ve bu fiyata daha iyi bir anakart önerecekseniz de tavsiyelerinizi bekliyorum.

Şu anki bilgisayar özellikleri:
  • Ekran Kartı: Palit JetStream 1060 6 GB
  • İşlemci: Ryzen R5 1500X
  • Anakart: MSI B350M Gaming Pro
  • Hard disk: Seagate Barracuda 3.5" 1TB 7200RPM
  • SSD: Kingston 120GB 500/500mbs
  • Kasa: Dark Supernova
  • Güç Kaynağı: Corsair VS600 80+
  • RAM: Night Hawk RGB 16 GB DDR4 3600MHz Black

Son düzenleyen: Moderatör:
B550A-Pro fazlasıyla yeterli. Benim kendi anakartım taş gibi kart. Ekstra olarak Wi-fi ve Bluetooth istiyorsan onları içeren modelini alabilirsin.

B550A-Pro fazlasıyla yeterli. Benim kendi anakartım taş gibi kart. Ekstra olarak Wi-fi ve Bluetooth istiyorsan onları içeren modelini alabilirsin.
Çok ekstra şeylere ihtiyacım yok, dediğim gibi fiyat/performans ve ileriye dönük parçalar alıyorum.
Wi-fi ye ihtiyacım yok, ethernet bağlantı kablosu kullanıyorum, bluetooth için de usb alıcım var.

B550-A Pro 1000-1300 bandında alınabilecek en iyi anakart gibi gözüküyor, mortar modelini ve gaming plus modelini de inceledim fakat vrm testlerinde ve ısı testlerinde B550-A pro, Tomahawk'ın tam altında yer alıyor, 1300-1600 bandında da şu anda bana göre tomahawk en üst sırada, bu yüzden aklım baya bir karıştı açıkçası, baya bir fikire ve bilgilendirilmeye ihtiyacım var. 😀
@Mithat Berhan Merhaba, yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi bakabilirsin, hem Cashback alırsın hem de VRM sıcaklığı daha az olur. Ayrıca BT ve Wi-Fi modülün de olur.
Bütçemi aşıyor açıkçası, 1200-1300 civarlarında bir anakart almak istiyorum. O civarlarda önerebileceğin iyi bir anakart var mı ? Bir de dediğim gibi wi-fi ve bluetooth çok da önemli değil benim için. Ayrıca bu cashback dediğiniz olay nasıl oluyor ?

Belirli kampanyalar var, ürünü aldıktan sonra fatura ile beraber MSI'a atıyorsun. Onlar da belirli bir miktar geri ödeme yapıyorlar.

Eğer Micro ATX olması sorun değilse en mantıklı seçimlerden biri B550M Mortar oluyor.
1150TL fiyat ile gördüm ve 105TL Cashback veriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gaming Plus pahalı olmasaydı -A Pro yerine onu alıp Cashback al derdim.

Ben de bunu düşünüyordum zaten ama çok fazla alternatif var fiyat farkı da az o yüzden aklım karışıyor.

Belirli kampanyalar var, ürünü aldıktan sonra fatura ile beraber MSI'a atıyorsun. Onlar da belirli bir miktar geri ödeme yapıyorlar.

Eğer Micro ATX olması sorun değilse en mantıklı seçimlerden biri B550M Mortar oluyor.
1150TL fiyat ile gördüm ve 105TL Cashback veriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gaming Plus pahalı olmasaydı -A Pro yerine onu alıp Cashback al derdim.
Atx olmasını tercih ederim aslında cpu fanı olarak ne kullanacağıma hala karar vermedim. Ayrıca vrm gücü B550-A pro'da daha fazla gibi gözüküyor ?
1.JPG

Ayrıca şu dört anakart fiyat olarak bana uygun gözüküyor, vrm gücü olarak da hala A-pro önde gibi, ram mhz olarak da max çıkacağım değer 4400 olacaktır diye düşünüyorum. @kino Sizin de düşüncelerinizi almak isterim A-Pro kullanan biri olarak.

2.JPG

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı