MSI B550 Tomahawk vs MSI B550 Pro

korkusuzturk

Hectopat
Herkese merhabalar.
Ryzen 5 3600.
RX590 8 GB ekran kartı.
2x8 3000 MHz RAM.
Anakartım Gigabyte A320M-S2H

Öncelikle anakartı değiştirmek gerekli mi?
OC yapmıyorum yapmaya niyetimde yok.
Şu an için sadece oyun ona da günde 2 saat girebiliyorum kafa dağıtmaya.

Zamanında bir siteden aldım reklam olmasın diye söylemiyorum anakartı yükseltmeye bütçem yetmemişti yükseltemedim maalesef.

Bilgisayarcıya götürmüştüm bir ara sistemin iyi ancak anakarttan dolayo işlemci yetersiz kalıyor gücünü kullanamıyor demişti. Nette araştırdım her kafadan ses çıkıyor anlayamadım. Arada sırada oyunlarda takılmalar oluyor çok nadir ancak.

MSI B550 Tomahawk.
MSI B550-A Pro ((düşük fiyatından dolayı)

Anakartlar arasında kaldım. Feğiştirsemmi o konuda arada kaldım. Lütfen yardımcı olur musunuz?
Tomahawk parasına değer mi gereklimi yükseltme olayına gireyim mi?
Unutmadan ses kartı da almak istiyorum benim kartımda yer yok.(ekran kartı kaplıyor) onun içinde alıyorum.

B450 düşünsemde sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sisteme B450M S2H da yeter. Bu ikisi arasından B550-A Pro yeterli gelir Tomahawk'a gerek yok.

Veya bu da olabilir:

B550-A Pro 1.4K seviyelerinde iken tercih edebilirsin Tomahawk yerine.

Öncelikle anakart işlemcinin gücünü kısıtlamaz bu yanlış bilgi. UV+OC yapamazsın ancak CPB ile işlemcinin ideal performansını alabilirsin bu açıdan bir sorun yok. Mecvut anakartının desteklediği RAM hızı düşükse ve daha hızlı RAM'ler ile sistemin ve işlemcinin performansını artırmak istersen de yeni bir anakart ihtiyacın olabilir.

MSI B550-A Pro modelini 1 senedir kullanıyorum taş gibi modeldir, M.2 soğutucusu mosfet ve VRM soğutucuları gayet kaliteli. Senin durumunda Tomahawk için fazla para harcamaya gerek yok. İhtiyacına göre A320'de kal veya B550-A Pro modeline geç.

Öncelikle anakart işlemcinin gücünü kısıtlamaz bu yanlış bilgi. UV+OC yapamazsın ancak CPB ile işlemcinin ideal performansını alabilirsin bu açıdan bir sorun yok. Mecvut anakartının desteklediği RAM hızı düşükse ve daha hızlı RAM'ler ile sistemin ve işlemcinin performansını artırmak istersen de yeni bir anakart ihtiyacın olabilir.

MSI B550-A Pro modelini 1 senedir kullanıyorum taş gibi modeldir, M.2 soğutucusu MOSFET ve VRM soğutucuları gayet kaliteli. Senin durumunda Tomahawk için fazla para harcamaya gerek yok. İhtiyacına göre A320'de kal veya B550-A Pro modeline geç.

CPB içim değer mi?
Ses açısındam Tomahawk iyi gösteriyor testlerde buna değmez sanırım.

İncehesap'taki indirimler denk gelirse alayım.

Tomahawk şu an aşırı derecede uçmuş durumda OC yapmayacak biri olarak saçma buluyorum o zaman.
A320'den değiştirmeue değer mi?
Yoksa biraz daha bekleyip daha rahatlayıncamı alayım?

@korkusuzturk B550-A Pro da overclock yapsan üzecek bir model değil. CPB şu anda kullandığın veya kullanamadığın şey oluyor. Gigabyte anakartında M.I.T kısmına gelip oradan sırasıyla Advanced Frequency Settings ve Advanced CPU Settings kısmına geleceksin. Burada Core Performans Boost yazan sekmeyi "Enabled" olarak değiştirip kaydedip çıkıyorsun eğer farklıysa.

Geri
Yukarı