B550 anakart önerisi

Bütçe
1000-1300
Yanlış bilgi
X 570 satın alırsan BIOS meselesi var. Servise veya Ryzen 3 nesil işlemci ile BIOS'lanması gerek. ROG STRIX'lerdeki gibi BIOS flashback tuşu mevcut değildir. Haberin olsun uğraştırır. Onun haricinde kötü bir anakart değil güzel. Bütçeyi artırırsan arkadaşların dediği gibi ROG STRIX 550 daha iyi bir tercih. Eğer olmazsa X 570 de kötü bir tercih değildir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üç modelde maalesef pek alınası değil.

Uygun fiyatlı:

Bütçeye yakın:

ATX:

X570:

Son düzenleme:
X 570 satın alırsan BIOS meselesi var. Servise veya Ryzen 3 nesil işlemci ile BIOS'lanması gerek. ROG STRIX'lerdeki gibi BIOS flashback tuşu mevcut değildir. Haberin olsun uğraştırır. Onun haricinde kötü bir anakart değil güzel. Bütçeyi artırırsan arkadaşların dediği gibi ROG STRIX 550 daha iyi bir tercih. Eğer olmazsa X 570 de kötü bir tercih değildir.
O sorunu yaşamasan işlemciyi takıp direk çalıştırabilcegim anakartlar hangileri işlemci amd rayzen 5 5600x

@dogan_orun Yanlış bilgilendirmeyin konu sahibini. X570 A Pro modelinde de Flash BIOS butonu var. Uygun işlemciyi takmadan veya servise göndermeden BIOS update'i yapabilir.

@rafet alver X570 A Pro modelinde yapabilirsiniz. Arkadaş sizi yanlış bilgilendiriyor. Raporladım kendisini.

Recep Baltaş'ın bu işlemle ilgili rehberi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O sorunu yaşamasan işlemciyi takıp direk çalıştırabileceğim anakartlar hangileri işlemci AMD Ryzen 5 5600X

AMD Ryzen firmasının hiçbir anakarta 5.nesil 7.nesil.9.nesil direk tak çalıştır özelliği yok. Bir tane özellik var. Oda BIOS flash back tuşu. ROG STRIX'te var. Belki diğer anakartlarda vardır flashback tuşu araştırmadım. Onun dışında hepsi Ryzen3.nesil işlemci destekli. Ve o işlemci ile bioslanma gerektiriyor.

AMD Ryzen firmasının hiçbir anakarta 5.nesil 7.nesil.9.nesil direk tak çalıştır özelliği yok. Bir tane özellik var. Oda BIOS flash back tuşu. ROG STRIX'te var. Belki diğer anakartlarda vardır flashback tuşu araştırmadım. Onun dışında hepsi Ryzen3.nesil işlemci destekli. Ve o işlemci ile bioslanma gerektiriyor.
Bu işlemi basım yapcam servise mi göndercem geri

@dogan_orun Siz ne anlatıyorsunuz ya?

@rafet alver Siz yalnızca hangi anakartı alacağınıza karar verin. X570 A Pro veya attığınız B550 TUF Plus anakart ile hiçbir sorun yaşamazsınız. Doğan arkadaşımıza kulak asmamanızı öneririm, zira ben bu işleri bilmeme rağmen dediği şeyleri anlamadım. Bir şeyleri az biliyor ama kafasında harmanlayıp size doğru bilgiymiş gibi sunuyor.

Geri
Yukarı