B550 anakarta geçmeye değer mi?

AceTeq

Megapat
Yer
Başkent
RAM
Corsair Vengeance 8x2 GB 3600 MHz CL18 RAM
İşlemci
R5 5600X
Anakartım B450M-S2H, bunu değiştirip iyi bir B550 çipsete geçmeye değer mi? Alacağım anakart bana ne gibi özellikler ve performans sunabilir, buna değer mi?

Ekran kartım; RX 6700.
Ekleme; Gen 4 SSD kullanıyorum.

Son düzenleme:
Anakartım B450M-S2H, bunu değiştirip iyi bir B550 çipsete geçmeye değer mi? Alacağım anakart bana ne gibi özellikler ve performans sunabilir, buna değer mi?

Ekran kartım; RX 6700.

Ekran kartınız PCI-e 4 anakartınız 3, performans kayıpları, alacağınız anakartta bağlı BT ve Wi-Fi desteği geliyor. Yüksek değerli MHz.

Ekran kartım; RX 6700.
B450M bozulduğu için B550M'e geçtim. O kadar ciddi fark oldu ki, anlatılamaz yaşanılır bir fark. İzlediğim videolar yarım saniye gibi bir sürede açılmaya başladı. Bilgisayarımda her şey çok daha düzgün çalışmaya başladı. B450M'de çalıştıramadığım uygulamalar ve yazımlar B550M'de çalışmaya başladı.

B450M bozulduğu için B550M'e geçtim. O kadar ciddi fark oldu ki, yaşanılmaz anlatılır bir fark. İzlediğim videolar yarım saniye gibi bir sürede açılmaya başladı. Bilgisayarımda her şey çok daha düzgün çalışmaya başladı. B450M'de çalıştıramadığım uygulamalar ve yazımlar B550M'de çalışmaya başladı.
Umarım ironi yapmışsındır. 😂

Umarım ironi yapmışsındır. 😂
Ne ironisi, herşeyi ekran kartına kasıyorsun galiba? Ekran kartını, işlemciyi, RAM ve SSD gibi bir çok parçayı anakartın üzerinde kullanıyoruz?

Hocam ironi ise siz anlatın neden geçmeyeceğini. Adam demiş geçebilir miyim? Siz gerek yok demişsiniz. Neden acaba?
Lafı ağzımdan aldınız hocam :D, bize bir sebep verin sadece.

Hocam ironi ise siz anlatın neden geçmeyeceğini. Adam demiş geçebilir miyim? Siz gerek yok demişsiniz. Neden acaba?
Gereksiz masraf, PCIe 4'ün ne faydası var doğru dürüst? Bilgisizce yorumlara kanmasın konu sahibi bence. Program açmayı anakarta bağlamış bir de. Ben B350'deyim hala niye ölü sokete para bağlayayım ayrıca RAM hızlarımda da bir kısıtlanma yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı