Çözüldü B550 Aorus Pro AC anakart CPU kırmızı ışık yanıyor ve PC açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BakkalJoni

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Newegg üzerinden alınmış bir Aorus B550 Pro AC anakartım var. Sorunsuz bir şekilde 1 yıldır kullanıyordum. İndirimlerden aldığım Cooler Master Hyper 212 Black Edition CPU soğutucuyu işlemciyi sorunsuz bir şekilde taktım. Fakat bilgisayar açılmadı. Anakart CPU kırmızı ışık yanmaya başladı. Klayve ve farenin ışıkları yanmıyor. Bilgisayarı Power tuşu ile açıyorum ama kapanmıyor. Bu durum karşısında ne yapmalıyım. Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Recep Bey soğutucusuz denedim. Eski stok soğutucuyu taktın. Bios sıfırladım. Ramları söktüm. Fakat yine aynı şekilde devam ediyor.
Bu arada evet CPU soğutucu montajı sonrası başladı bu durum.
anakartı teknik servise gönderdim ve voltaj kısmında problem olduğunu ve düzelttiklerini söylediler.
CPU soğutucu montajı sonrası mı başladı bu durum? Soğutucuyu sökün, kasayı yan yatırıp soğutucu sadece işlemci üstünde dururken açmayı deneyin. Açılırsa aşırı sıkmış olabilirsiniz.

Ayrıca soğutucu fan bağlantısını doğru bağladığınızdan emin olun. Kısa devre de bu soruna sebep olabilir.

Recep Bey soğutucusuz denedim. Eski stok soğutucuyu taktın. Bios sıfırladım. Ramları söktüm. Fakat yine aynı şekilde devam ediyor.
Bu arada evet CPU soğutucu montajı sonrası başladı bu durum.
anakartı teknik servise gönderdim ve voltaj kısmında problem olduğunu ve düzelttiklerini söylediler.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı