Çözüldü B550-F anakartta RAM'lerden biri gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Buraktas95

Hectopat
Daha fazla  
Anakartımı yeni aldım. Montajını yaptım, kurdum fakat RAM'lerimden bir tanesi gözükmüyor. ROG STRIX B550-F anakart aldım. 2. ve 4. slota taktım. Sadece bir tanesi gözüküyor. Ne yapabilirim? Dual-Channel RAM'lerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kapağı aç, yan yatır(Tabi PSU kapalı olsun) Sonra ramleri çıkartıp yeniden tak. İyice oturduğundan emin ol. Olmazsa 1 ve 3. slotları dene. Yİne birisini görmezse. Tek tek tak hangisini görmüyor onu tespit et.
Kapağı aç, yan yatır(Tabi PSU kapalı olsun) Sonra ramleri çıkartıp yeniden tak. İyice oturduğundan emin ol. Olmazsa 1 ve 3. slotları dene. Yİne birisini görmezse. Tek tek tak hangisini görmüyor onu tespit et.

Çözüm
Teşekkür ederim Tek tek denedim düzeldi
Anakartı taktığımdan beri bilgisayarı daha seri hissediyorum. Testlerdede hızlanmış görünüyor. Anakartın bunlara etki etmeyeceği yazıyor genelde anlamadım durumu. Serinliği olsun muazzam eski anakartım işlemcim yüke girmeden bile 72 derece oluyordu bu 28 derece süper

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı