Çözüldü B550-F RAM slotları çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emrah_8

Kilopat
Makaleler
3
Sistemi daha dün kurdum, böyle bir durum var. RAM'ler B1, B2 iken sistem açılmıyor. A1, A2'de iken açılıyor. Bu neden oluyor acaba, ne yapmalıyım? Değişim istesem verirler mi acaba, servise göndersek nereden baksan en az 15 gün sürer. Kararsız kaldım vallahi. :(

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çoğu anakartın kitapçığında 2 tane RAM takılırsa hangi slotlara takılacağı takılacağı yazıyor. Bildiğim kadarıyla farklı slotlarda çalışmaması normal bir durum. İnternet sitesi üzerinden tam kullanım kitapçığını bulamadığım için kitapçık üzerinden gösteremiyorum.
Kitapçığa göre denediğimde de böyke yaptı. B2, A1 diyor Dual Channel için ama sadece A slotları PC'yi açıyor.

Olayı çözdüm sonunda, arkadaş ne uğraştırdı ya. Kafayı yedirten cinsten. Lanet olası AMD'nin yüzünden. Beş yüz defa ön panel bağlantılarını denedim, çıkardım. İnsan şunları takacağımız bir aparat atara kutuya, o aparatla da anakarta takarız.

Lakin sorunun kaynağı o değil, işlemciymiş. Benzer durumu yaşayan olursa işlemcideki pinlere dikkat edin, bir tanesi bile montajda tam oturmazsa veya eğilmişse bunu yapıyor. AMD, o kadar kaslı, güçlü işlemci yapıyorsun şu pinleri anakartta bırak daha.😡
Servise yollamak daha mantıklı ama ben sistemi böyle kullanırım eğer başka bir sorun daha çıkarsa anakartı o zaman servise yollarım diyorsan bu halde kullanmak ne kadara doğru veya yanlış olur bilmiyorum.

Çoğu anakartın kitapçığında 2 tane RAM takılırsa hangi slotlara takılacağı takılacağı yazıyor. Bildiğim kadarıyla farklı slotlarda çalışmaması normal bir durum. İnternet sitesi üzerinden tam kullanım kitapçığını bulamadığım için kitapçık üzerinden gösteremiyorum.

Kitapçığa göre denediğimde de böyke yaptı. B2, A1 diyor Dual Channel için ama sadece A slotları PC'yi açıyor.

Olayı çözdüm sonunda, arkadaş ne uğraştırdı ya. Kafayı yedirten cinsten. Lanet olası AMD'nin yüzünden. Beş yüz defa ön panel bağlantılarını denedim, çıkardım. İnsan şunları takacağımız bir aparat atara kutuya, o aparatla da anakarta takarız.

Lakin sorunun kaynağı o değil, işlemciymiş. Benzer durumu yaşayan olursa işlemcideki pinlere dikkat edin, bir tanesi bile montajda tam oturmazsa veya eğilmişse bunu yapıyor. AMD, o kadar kaslı, güçlü işlemci yapıyorsun şu pinleri anakartta bırak daha.😡

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı