B550 Gaming Edge Wi-Fi 5600X sisteme RAM önerisi

Daha fazla  
Ballistixler iyi.
RGB takintin yoksa, bunlari alabilirsin.
Veya

Crucial olan gayet yeterli ve iyi. Alternatif olarak Kingston HyperX Fury RAM'lere bakabilirsiniz.

B550 Gaming Edge Wi-Fi anakart, Corsair 4000X kasa ve CX750F güç kaynağı var şu an elimde. 5600X alacağım. Aşağıda ki 3 RAM arasında kaldım. Hangisi tercih edilmeli? Başka önerileriniz var mı?

Corsair olan LPX modeli değil ise alınabilir.

Ekosistem olsun dersen Corsair Vengeance RGB Pro/ Pro SL iyidir. Ancak O.C potansiyeli olarak Crucial'lar daha iyi olabiliyor.

Ballistixler iyi.
RGB takintin yoksa, bunlari alabilirsin.
Veya
Aslında RGB takıntım yok ama kasa dahili 4 ARGB fan ile geldi. Soğutucu olarak PF240 almayı düşünüyorum oda ARGB. O yüzden ramler de RGB olsun istiyorum. Crucial'ın 2x8 3200 ya da 3600 Mhz RGB modellerini tercih edeceğim sanırım. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Hocam tekrar rahatsız edeceğim ama, CL16 3200 MHz ile CL18 3600 MHz arasında ne gibi bir fark olur? Buna da dikkat etmem gerekir mi bilemedim. Satın almadan önce sormak istedim bu yüzden.

RAM'lerin sorunsuz çalışması için özellikle CL olmak üzere değerlerin aynı olması lazım. Yoksa mavi ekran hatası alırsınız.

Soruyu yanlış anlamışım. Yukarıdaki yazıyï boşverin.

Son düzenleme:
İşin aslı dün Crucial RAM'lerde karar kılmıştım. Amazon üzerinden sipariş edecekken bu ürünü gördüm ve fiyatı uygun olduğu için siparişini verdim, iptal ve iade seçenekleri çok rahat amazonda bu yüzden. Hız aşırtma ile ilgili bilgim yok ve muhtemelen hiç o toplara girmeyeceğim. Ürün uyumlu mudur, 3200Mhz CL16 ram ile bunun arasında fark var mıdır bilemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı