Çözüldü B550 GAMING Plus Wi-Fi VGA beyaz ve Boot turuncu yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Satellitef

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,

Az önce toplamayı bitirdim kasamı, çalıştırdım fakat önce CPU 0.5 saniye kırmızı, sonra VGA beyaz yanıyor ve beyazda kalıyor, en üstteki Boot ışığı ise turuncu olarak yanıyor.

Kasanın fanlar çalışıyor, ekran kartının ışıkları yanıyor, klavye, fare çalışıyor gibi görünüyor ama ekranda görüntü yok.

RAM ve GPU'yu çıkarttım tekrar taktım işe yaramadı.

Ne yapabilirim?

Sistem:
ASUS B550 GAMING Plus Wi-Fi.
3600X.
MSI 2060 Gaming.
Cooler Master MWE V2 700W.

Çözüm
Aynı sıkıntı bende de var. Benim anakartim ROG B550 Wi-Fi modeli, hiçbir türlü BIOS ekranı gelmiyor ve ekran siyah şekilde kalıyor. Denemedigim şey kalmadı. BIOS pili, RAM slot versiyonları, birçok BIOS Update. Flashback hiçbir şekilde makineyı açamadım.

Hocam ben acemlikle VGA kablosunu ekran katı yerine anakarta takmıştım. Sorunumu bu şekilde çözdüm.
Aynı sıkıntı bende de var. Benim anakartim ROG B550 Wi-Fi modeli, hiçbir türlü BIOS ekranı gelmiyor ve ekran siyah şekilde kalıyor. Denemedigim şey kalmadı. BIOS pili, RAM slot versiyonları, birçok BIOS Update. Flashback hiçbir şekilde makineyı açamadım.

Hocam ben acemlikle VGA kablosunu ekran katı yerine anakarta takmıştım. Sorunumu bu şekilde çözdüm.

Çözüm

Geri
Yukarı