Çözüldü B550 GAMING Edge Wi-Fi sistemde Boot ışığı yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

taarruzkecisi

Picopat
BIOS flash Update yapmaya çalıştım fakat olmuyor. Anakartta Boot ışığı yanıyor. Çözüm hakkında bir fikri olan var mı?

RAM LED'leri yanıyor, CPU fanı dönüyor, ekran kartı fanı dönüyor, sistem görüntü vermiyor.

Sistem.
16x2 Crucial RAM 3600MHz,
MSI B550 GAMING Edge Wi-Fi,
Samsung EVO 970 1TB,
MSI Aero 1030,
XPG 750+ Gold.

Çözüm
Anakartın BIOS flashback özelliği ile güncel BIOS'u yazdırırsanız açılacaktır.

BIOS için MSI Web sitesi

İngilizce bir rehber videosu

Teşekkür ederim, ben CPU, RAM ve ekran kartı takılı yapmayı deniyorum, Technopat YouTube kanalında böyle yapılmış, bundan dolayı olmuyor olabilir mi?

Az önce Power tuşuna basmadan, BIOS Flashback tuşuna bastım. LED'leri bu sefer tepki verdi fakat 10 dakika oldu, stabil bir şekilde LED'leri yanıyor. 10 dakika sonunda kasanın Power tuşuna bastım fanlar ve LED'ler çalıştı, BIOS flash button LED'leri yine aynı stabil kaldı.

İşlemci, RAM ve ekran kartını çıkartıp da denedim. Sonuç değişmedi. M.2 SSD'yi çıkartıp da deneyeceğim. Kasa kablolarını çıkartmak gerekir mi?

Sorunu çözdüm, pek çok şey denedim olmadı. Rufus ile MBR>FAT32 biçimlendirince BIOS Update yapmayı başardım.
Anakartın BIOS flashback özelliği ile güncel BIOS'u yazdırırsanız açılacaktır.

BIOS için MSI Web sitesi

İngilizce bir rehber videosu

Teşekkür ederim, ben CPU, RAM ve ekran kartı takılı yapmayı deniyorum, Technopat YouTube kanalında böyle yapılmış, bundan dolayı olmuyor olabilir mi?

Az önce Power tuşuna basmadan, BIOS Flashback tuşuna bastım. LED'leri bu sefer tepki verdi fakat 10 dakika oldu, stabil bir şekilde LED'leri yanıyor. 10 dakika sonunda kasanın Power tuşuna bastım fanlar ve LED'ler çalıştı, BIOS flash button LED'leri yine aynı stabil kaldı.

İşlemci, RAM ve ekran kartını çıkartıp da denedim. Sonuç değişmedi. M.2 SSD'yi çıkartıp da deneyeceğim. Kasa kablolarını çıkartmak gerekir mi?

Sorunu çözdüm, pek çok şey denedim olmadı. Rufus ile MBR>FAT32 biçimlendirince BIOS Update yapmayı başardım.

Çözüm

Geri
Yukarı