B550 mi, X570 mi?

AnilCoban

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

R9 5900X için hangi chipseti tavsiye ediyorsunuz?

Setup şu şekilde:

• RTX 3070
  • G.Skill Trident Z Neo CL 16 3600MHz 32 GB
  • 970 EVO Plus Samsung 1 TB

RGB kontrolcusu bulunmasını ve yukarıdaki sisteme birebir uyumlu olmasını istiyorum. Overclock yapılmayacaktır.

Şu 2 ürün nasıl veya sizlerin farklı önerisi var mı? Bütçe 2000 TL.

Merhaba arkadaşlar,

R9 5900X için hangi chipseti tavsiye ediyorsunuz?

Setup şu şekilde:

• RTX 3070.
  • G.Skill Trident Z Neo CL 16 3600MHz 32 GB.
  • 970 EVO Plus Samsung 1 TB.

RGB kontrolcusu bulunmasını ve yukarıdaki sisteme birebir uyumlu olmasını istiyorum. Overclock yapılmayacaktır.

Şu 2 ürün nasıl veya sizlerin farklı önerisi var mı? Bütçe 2000 TL.

Hocam VRM için X570.

Peki konu başlığında belirttiğim MSI Anakartı iyi midir? Ben ASUS olsun istiyordum ama ASUS o fiyatlara TUF serisi bulunabiliyor X570. TUF ile Tomahawk kıyaslandığında sanırım Tomahawk daha ağır basıyor. ROG STRIX X570 ile ateş pahası benim için.

Overclock ile uğraşacaksan B550-E seç. Uğraşmayacaksan dahi VRM'ler gelen elektronları daha dengeli şekilde aktarıyorlar. Bu nedenle işlemcinin daha az ısınmasına ve daha stabil çalışmasına yardımcı olur.

1.jpg

OC yapılmayacaksa X570’e çıkmaya gerek yok ki, B550 VRM’lerini kötü zannediyor arkadaşlar galiba. 5900X’i rahatça besleyecek B550 ile dolu piyasa. Seçtiğiniz anakart da gayet yeterli ve dolu. X570’lerin üst seviye modelleri olmadıkça almayı pek mantıklı bulmuyorum, dolu bir B550’yi tercih ederim. Ama seçtiğiniz X570 de kötü değil onu da söyleyeyim.
Kısacası benim tercihim B550 olurdu.

Arkadaşlar değerli yorumlarınız için hepinize çok çok teşekkür ediyorum.

Kimisi X570 demiş kimisi B550 üst seviye demiş. Sizlerden son bir ricam var

MSI TOMAHAWK X570 ile B550-E Rog Strix arasında ne gibi farklılıklar var ? Birisi sanırım B550 üst seviye diğeri X570 giriş seviye.

TOMAHAWK Tier-S gözüküyor bir sitede ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum. Yani B550-E alırsam ne kaybederim TOMAHAWK alırsam ne kaybederim. İkisinin birbirinden farklı özellikleri nelerdir son bir aydınlatma rica edebilir miyim ?

Araştır bak demeyin compare yaptım zaten ama çok bilgi sahibi değilim olsaydım muhtemelen almıştım çoktan :)

Tomahawk giriş değil orta-ust seviyesi diyilebilecek bir model. VRM sıcaklıkları çok yüksek olan Gaming Edge yerine geldiği için MSI biraz bol keseden koymuş ona.

Burada 3900X-3950X ile yapılmış VRM yani işlemci güç besleme kısımlarındaki sıcaklık değerlerine bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tomahawk modelinde ikinci M.2 slotunda da Gen 4 desteğiniz olur, onun dışında acayip bir artınız yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı